BenQ’dan Sporseverlere Yönelik 4K Projektör

BenQ, TK800 4K UHD projektörüyle özellikle futbolseverleri hedefliyor

Özellikle monitör ve projektör ürünleriyle tanınan BenQ, yeni DLP projektörü TK800 ile önümüzdeki 2018 Dünya Kupası ve diğer spor etkinliklerini izleyecekleri hedefliyor.

BenQ TK800 özellikle maç keyfini arayanlara yönelik

4K 3840 x 2160 UHD çözünürlükte 8,3 milyon piksel sunan TK800, otomatik HDR desteği ve 3000 lümen parlaklık sağlıyor. Canlı spor karşılaşmaları için de özel Futbol ve Spor modları barındıran projektör, bu modlarla birlikte doğal cilt tonları sunuyor, spiker sesini tezahürattan ayırabiliyor. Bununla birlikte karşılaşmalarda sahadan gelen sesleri de özellikle güçlendirerek, daha gerçekçi bir maç keyfi sağlıyor.

Üzerinde bulunan 5 watt’lık spikerleri CinemaMaster Audio+ 2 ses sistemiyle sunan TK800, özellikle ekonomik bir 4K projektör çözümü arayanlar için merak uyandıran bir seçenek olarak kullanıcının karşısına çıkıyor.

İstanbul Üniversitesinde Metalurji ve Malzeme Mühendisliği okuyorum. Öğrenimim ile alakası olmasa da çocukluğumdan beri bilgisayara olan ilgim beni bir miktar bu sektöre itti. Bu sektörde aktif olarak 3-4 yıldır çalışıyorum ve birden fazla yayında yazılı ve videolu içerik ürettim. Editörlük haricinde PR sektöründe aktif olarak çalışmalarım bulunmakla beraber Donanım Arşivi'nde Proje Geliştirme ve Editör olarak sizlerleyim.