Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Apple Store’daki Bütün Ücretli Uygulamalara Zam Geliyor

Apple, önümüzdeki aydan itibaren belirli bölgelerde App Store’daki uygulama ve uygulama içi satın alım fiyatlarını artıracağını duyurdu. Fiyat artışı Şili, Mısır, Japonya, Malezya, Pakistan, Polonya, Güney Kore, İsveç, Vietnam ve “euro para birimini kullanan tüm bölgelerdeki” kullanıcıları etkileyecek.

Uygulama geliştiricilerine gönderilen bir bildirimde Apple, fiyat değişikliğinin bu yılın ilerleyen saatlerinde 5 Ekim’de yürürlüğe gireceğini ve şirketin tüm ücretli uygulamalar ve uygulama içi satın almalar için yeni bir fiyat katmanı grafiğini benimseyeceğini açıkladı. Bununla birlikte platformdaki, otomatik yenileme aboneliklerinin hala aynı fiyattan satılacağı belirtildi.

Apple’ın yaptığı bu değişikliğe diğer yerel para birimlerinin dolara ayak uydurması için yaptığı tahmin ediliyor. Buna ek olarak Apple, etkilenen tüm bölgeler için güncellenmiş bir fiyat katmanı listesi paylaştı. Bu listede, para birimi olarak Euro kullanan tüm ülkelerdeki fiyat artışına örnek vermek gerekirse, grafikteki bilgilere göre önceden 0,99 € olarak fiyatlandırılan uygulamalar ve uygulama içi satın almalar, değişiklikten sonra 1,19 €‘ya mal olacak. Daha önce 999€‘ya mal olan en yüksek seviye satın alımlar ise 1.199€‘ya mal olacak.

Daha önce de belirtildiği gibi, fiyat değişikliği otomatik olarak yenilenebilir abonelikleri etkilemeyecek ve geliştiriciler, mevcut aboneler için abonelik fiyatlarını aynı tutma seçeneğine sahip olacak. Ancak geliştiriciler, App Store Connect’te istedikleri zaman fiyatları artırabilecekler.

Son olarak bu düzenlemenin ülkemizde ne zaman faaliyete gireceği bildirilmedi. Ancak Euro bölgesinde olacak artışın bir benzerinin ülkemizde de olması bekleniyor.

 

2003 yılında dünyaya gelen Emir Çiftci, yeni başladığı kariyerinde Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaya devam etmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzunca bir süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bu hafta bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5, Borderlands: The Handsome Collections ve Football...

Sinema Haberleri

Dünyanın en büyük dijital içerik platformlarından birisi olan Netflix, mevcut yapımlarını devam ettirmeye ve yeni yapımlar ile izleyicinin karşısına çıkmaya devam ediyor. Zor günlerden...

Oyun İndirimleri

Birçok oyuna ev sahipliğe yapan ve yediden yetmişe bütün oyuncu kitlesinin aşina olduğu oyun platformu Steam için “Steam İlkbahar İndirimleri” başladı. Birçok AAA ve...

Oyun Haberleri

Sayısız ipucu ve sızıntının ardından, CS:GO Source 2 güncellemesi hakkındaki spekülasyonlar üzerine açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Peki CS:GO 2 gerçek mi? İşte CS:GO 2 beta ile...