Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Apple Store’daki Bütün Ücretli Uygulamalara Zam Geliyor

Apple, önümüzdeki aydan itibaren belirli bölgelerde App Store’daki uygulama ve uygulama içi satın alım fiyatlarını artıracağını duyurdu. Fiyat artışı Şili, Mısır, Japonya, Malezya, Pakistan, Polonya, Güney Kore, İsveç, Vietnam ve “euro para birimini kullanan tüm bölgelerdeki” kullanıcıları etkileyecek.

Uygulama geliştiricilerine gönderilen bir bildirimde Apple, fiyat değişikliğinin bu yılın ilerleyen saatlerinde 5 Ekim’de yürürlüğe gireceğini ve şirketin tüm ücretli uygulamalar ve uygulama içi satın almalar için yeni bir fiyat katmanı grafiğini benimseyeceğini açıkladı. Bununla birlikte platformdaki, otomatik yenileme aboneliklerinin hala aynı fiyattan satılacağı belirtildi.

Apple’ın yaptığı bu değişikliğe diğer yerel para birimlerinin dolara ayak uydurması için yaptığı tahmin ediliyor. Buna ek olarak Apple, etkilenen tüm bölgeler için güncellenmiş bir fiyat katmanı listesi paylaştı. Bu listede, para birimi olarak Euro kullanan tüm ülkelerdeki fiyat artışına örnek vermek gerekirse, grafikteki bilgilere göre önceden 0,99 € olarak fiyatlandırılan uygulamalar ve uygulama içi satın almalar, değişiklikten sonra 1,19 €‘ya mal olacak. Daha önce 999€‘ya mal olan en yüksek seviye satın alımlar ise 1.199€‘ya mal olacak.

Daha önce de belirtildiği gibi, fiyat değişikliği otomatik olarak yenilenebilir abonelikleri etkilemeyecek ve geliştiriciler, mevcut aboneler için abonelik fiyatlarını aynı tutma seçeneğine sahip olacak. Ancak geliştiriciler, App Store Connect’te istedikleri zaman fiyatları artırabilecekler.

Son olarak bu düzenlemenin ülkemizde ne zaman faaliyete gireceği bildirilmedi. Ancak Euro bölgesinde olacak artışın bir benzerinin ülkemizde de olması bekleniyor.

 

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta olduğu gibi bu hafta da oyunseverlere muhteşem bir sürprizle geldi. Bu haftanın gözdesi 140 TL değerindeki “Deliver Us Mars” adlı...

Teknoloji Haberleri

ASUS Republic of Gamers (ROG), ROG Matrix GeForce RTX™ 4090 modeliyle mevcut ekran kartları arasında kutudan çıkar çıkmaz en yüksek saat hızı performansını sunarak...

Telefon Haberleri

Samsung’un yeni orta segment akıllı telefonu Galaxy A35’in özellikleri sızdırıldı. Cihaz, damla çentik tasarımını bırakarak delikli tasarımı benimseyecek. Ayrıca 120hz yenileme hızına sahip 6.6...

Oyun Haberleri

GTA 5’in çıkışının üzerinden tam 10 yıl geçti ve Rockstar Games‘in GTA 6’yı tanıtmasına sayılı günler kaldı. Gelişmeler heyecanla beklenirken, Rockstar Games’in oyuncuları heyecanlandırmak...