Android’in Kurucusundan Amiral Gemisi Katili Telefon Geliyor!

3784

Android’in Kurucusundan Amiral Gemisi Katili Telefon Geliyor!

2003’te Android platformunu kuran ve iki yıl sonra Google’a satan Andy Rubin şu sıralarda farklı bir proje için çalışıyor. Essential adlı yeni bir şirket kuran Rubin, yakın zamanda amiral gemisi katili bir akıllı telefon modeliyle karşımıza çıkabilir!

Daha önce Apple ve Google’da üst düzey görevlerde yer almış yaklaşık 40 kişinin yer aldığı Essential, ağırlıklı olarak tüketici donanımları ve yapay zeka teknolojileri üzerine yoğunlaşıyor. Tüketicilerin sık kullandığı ürünleri birbiriyle konuşturmayı amaçlayan şirket, bu projesi için ilk etapta üst seviye bir akıllı telefon tanıtacak.

Essential’in ilk modeli ile ilgili henüz teknik bir bilgi bulunmazken, çerçevesiz ve 5.5 inçten daha geniş ekranlı bir prototipin test aşamasında olduğu belirtiliyor. Seramik kasa, 3D Touch ve manyetik şarj gibi özelliklerle donatıldığı söylenen ilk modelin Android mi, yoksa özgün bir işletim sistemi mi kullanacağı bilinmiyor. Fakat Andy Rubin’in üretim için Foxconn ile anlaştığı ve bu yıl ilk telefon modelini tanıtacağı ifade ediliyor.

24 yaşında olan Batuhan Karalar, güncel teknoloji haberlerini Donanım Arşivi takipçileriyle buluşturmaktadır. Uzun süredir Donanım Arşivi bünyesinde haber ve içerik editörlüğü yapan Karalar'ı aşağıdaki sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin