Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Adventure Time
Adventure Time

Sinema Haberleri

Adventure Time Evreni, Yeni Yapımlarla Büyümeye Devam Edecek

Son dönemde Cartoon Network‘ün izleyiciyle buluşturduğu yeni, kalitesiz yapımlar varolan izleyici kitlesinin ayrılmasına ve kanalın eski popülerliğini kaybederek kan kaybetmesin yol açtı. Hal böyle olunca da Cartoon Network ve Warner Bros. Discovery, çözümü hali hazırda daha çok bilinen markalarını yeniden izleyiciyle buluşturmakta buldu.

Cartoon Network‘ün ilk olarak 2010 yılında izleyici karşısına çıkardığı ve kanalın ülkemizde oldukça aktif olduğu ve oldukça yüksek izlenme sayılarına ulaştırdığı zamanlarda ülkemiz izleyicisiyle buluşturulan Adventure Time, ekranlara veda ettiği günden bugüne kadar izleyici kitlesi ile hayranlarını kaybetmeyen nadir yapımlardan birisi.

2023 yılında bu kadar popüler olan evren, Fionna and Cake ismine sahip spin-off diziyle beraber daha da büyüyeceğini sinyallerini vermişti. Son gelen haberlere göre, marka ve evren yeni animasyon dizileri ve filmleriyle daha da genişleyecek.

Adventure Time Evreni, Yeni Diziler ve Filmlerle Daha da Büyüyecek

Adventure Time

Geçtiğimiz günlerde Fransa’nın Annecy kentinde düzenlenen Annecy International Animation Film Festival and Market etkinliği, birçok stüdyonun ve şirketin yeni animasyon duyurularına ev sahipliği yaptı. Bunlardan en çok ses getirenleriyse, Cartoon Network‘ün kült haline gelen yapımlarına geri dönüşü.

Aktarılan detaylara göre Adventure Time markası, 2 yeni spin-off dizi ve bir film ile beraber genişleyecek. Bu yapımlardan ilki, Adventure Time: Side Quests adına sahip olacak. Side Quests; Finn‘in hala daha küçük bir çocuk olduğu dönemi konu alacak ve Jake ile kurdukları hayalleri ayrıca, ana dizideki haline nasıl evrildiğini konu alacak. Diğer yapım olan Adventure Time: Heyo BMO ise, daha çok okul öncesi çocuklara yönelik olacak ve merkezine BMO‘yu alacak.

Sinema filmi hakkında ise, şuan için herhangi bir detay paylaşılmadı. Ancak projede Steven Universe’ün de yaratıcısı olan Rebecca Sugar, Over the Garden Wall’dan Patrick McHale ve Adventure Time’dan Adam Muto‘nun yer alacağı açıklandı. Filmin vizyon tarihi henüz belli değil.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

EA Sports’un FIFA ile olan uzun süreli ortaklığının sona ermesinden bu yana geliştirilen ikinci futbol oyunu olan EA Sports FC 25, büyük beklentilerle geliyor....

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştirme stüdyosu Motion Blur, yeni oyunları Black State‘i tanıttı. Üçüncü şahıs aksiyon-macera türündeki bu yeni yapım, PC platformu için Steam ve...

Teknoloji Haberleri

Geçtiğimiz günlerde AMD Ryzen 9 9900X model işlemcinin Geekbench performans testi ortaya çıkmıştı. Şimdi ise daha genele hitap edecek olan AMD Ryzen 5 9600X...