Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

ADATA, LEGEND 960 SSD Serisini Duyurdu

Yeni nesil Intel ve AMD ürünlerinin ortaya çıkışı, kullanıcıların bilgisayar yenileme talepleriyle birlikte yüksek verimli PCIe 4.0 SSD’lere olan taleplerini de artırdı. Dünyanın önde gelen bellek üreticisi ADATA Technology, geçtiğimiz hafta duyurduğu PS5 ile tam uyumlu LEGEND 960 MAX ile birlikte verimlilikte çıtayı bir üst seviyeye çıkarmayı vadediyor. Japonya’nın 2022 İyi Tasarım Ödülüne sahip LEGEND 960 MAX SSD, saniyede 7,400/ 6,800MB’a varan okuma/yazma hızlarını kullanıcılara sunuyor.

Eşsiz radyatör kanat tasarımı, PS5 konsolundaki SSD’nin sıcaklığını %40’a kadar azaltabilmeyi sağlamaktadır. Intel Evo Sertifikalı bilgisayarlara rahatlıkla kurulabilen LEGEND 960 serisi, yaratıcılığının sınırlarını zorlamak isteyen her kullanıcı için ideal bir depolama ürünü olmayı hedefliyor.

Olağanüstü Isı Dağılımı Sayesinde Üstün Bir Performans

NVMe 1.4 standartlarına uygun bir PCIe 4.0 desteğine sahip olan LEGEND 960 MAX SSD, saniyede 7,400/6,800MB’a varan olağanüstü bir okuma/yazma hızı sunar ve PCIe 3.0 ile geriye dönük uyumludur. Arkaplanda aynı anda birden fazla çalışmanın yapıldığı zamanlarda dahi 750K/630K IOPS rastgele okuma/yazma hızı sunarak çoklu görev verimliliğini artırır ve en yeni nesil Intel ve AMD platformlarında müthiş bir performans sağlar. Radyatör kanat tasarımı sayesinde doğan termal konveksiyon akımı, SSD’de %40 ek soğutma sağlar ve bu sayede 3D modelleme, animasyon, oyun geliştirme gibi yaratıcılık gerektiren tüm işlerde en rahat çalışma ortamını sunar.

Oyuncular için İdeal Birliktelik

LEGEND 960 MAX, yaratıcı işlerin yanı sıra tüm oyuncular için de mükemmel bir eştir. PCIe Gen4 x4 arabirimi kullanan LEGEND 960 MAX, 4 TB kapasitesi ve saniyede 7 GB’nin üzerinde okuma/yazma hızı sayesinde depolamasını artırmak isteyen kullanıcıların ihtiyacını en iyi şekilde karşılamaktadır. Bununla birlikte alüminyum alaşımlı kasa, daha iyi bir ısı dağılımı için ek yüzey alanı sağlar. Radyatör kanat tasarımı sayesinde ek bir %40’lık soğutma etkisi yaratan SSD, yetersiz kapasite sorununu gidererek her platformdan oyuncu için kesintisiz bir oyun deneyimi sağlar.

Her Kullanıcıya Hitap Eden Eşsiz Koruma

LEGEND 960 MAX, bir SLC önbellek algoritması ve DRAM Önbellek Arabelleği sayesinde sistem yükleme ve veriyi arabelleğe alma konusunda benzersiz avantajlar sağlar. Dünya çapında 5 yıl garantiye sahip LEGEND 960 serisi, doğru ve güvenli veri aktarımını sağlamak ve fikri mülkiyet haklarını korumak için Düşük Yoğunluklu Parite Kontrol Kodu (LDPC) mekanizması ve AES 256 bit şifreleme teknolojisi ile donatılmıştır.

Yakında Türkiye’de de piyasaya sürülecek LEGEND 960 serisi hakkında detaylı bilgi almak için resmi web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.


 

Basın bülteninden derlenmiştir.

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

EA Sports’un FIFA ile olan uzun süreli ortaklığının sona ermesinden bu yana geliştirilen ikinci futbol oyunu olan EA Sports FC 25, büyük beklentilerle geliyor....

İnceleme

AMD Ryzen 5 8400F ve Ryzen 7 8700F model işlemciler merak edilen modellerden biri. Çünkü bu işlemciler AM5 sokete geçiş işlemcisi olarak görülüyor. Muhtemelen...

Oyun İndirimleri

Epic Games, oyuncuları sevindirmeye devam ediyor! Her hafta ücretsiz olarak sunduğu oyunlar serisine bir yenisini daha ekledi. Bu hafta, Floppy Knights ücretsiz olarak indirilebilir....

Telefon Haberleri

Samsung, Unpacked etkinliğinde yeni katlanabilir telefonları Galaxy Z Flip 6 ve Fold 6’yı duyurdu. Katlanabilir telefon serisinin yeni sürümü, Snapdragon 8 Gen 3 ve...