ACER PREDATOR HELIOS 300 OYUNCU LAPTOPU İNCELEMESİ

Masaüstü bir sistem toplamak istemeyenler, yeri olmayanlar için oyuncu laptoplarının önemi gerçekten büyük. Özellikle taşınabilir olmaları devamlı konum değiştiren oyuncular için büyük kolaylık sağlamakta. Bugünkü incelememizde ise üst seviye donanımların bir araya getirilip ince ve şık bir tasarımla buluştuğu Acer Predator Helios 300 oyuncu laptopu bulunuyor. Bu cihaz GeForce RTX 2070 ekran kartı ve Intel i7-9750H gibi yüksek performanslı donanımlarıyla öne çıkmakta!

TASARIM

17.3 inç ekrana sahip cihazın genel tasarımına baktığımızda artık günümüzün standartlarına geçildiğini görüyoruz. Yanlarda oldukça %79 ekran gövde oranında ince çerçeveler bulunuyor, alt kısımdaki çerçeve ise kabul edilebilir bir düzeyde tutulmuş. Bunun yanı sıra cihazın köşeleri ise tıraşlanarak daha yumuşak bir görünüm elde edilmiş. Ekranın hemen sol altında ise artık Acer’ın klasikleşmiş olan Full HD-144 HZ yazan altın-siyah renklerinde bir etiketi de bulunmakta. Cihazda renk olarak ise gece mavisi denen ve bizim gerçekten çok hoşumuza giden bir renk kullanılmış, bu renk touchpad çevresi gibi yerlere konumlandırılarak şık bir tasarım elde edilmiş.

Cihazın arkasına baktığımız zaman alüminyum bir kasa görüyoruz. Bu kasa genel kalite anlamıyla oldukça üst seviyelere oynamakta. kenarlarda yine gece mavisi renklerinde 2 adet şerit bulunmakta. Bunların ortasında ise ortalama boyutlarda Predator logosu ve altında Predator yazısı bulunuyor. Bu logonun da yine gece mavisi aydınlatmaya sahip olduğunu söylemeden geçmeyelim!

Cihazı çevirip alt tarafına baktığımızda burada kasanın artık ABS plastik olduğunu görüyoruz. 2 adet fanın bulunduğu kısımlarda oldukça geniş ızgaralar bulunmakta. Fanlar bu ızgaralar aracılığıyla alttan soğuk havayı çekmekte ve soğutma işlemini sağlamakta. Bunun harici köşelerde 4 adet cihazın kaymasını engelleyen kauçuk taban ve üst köşede ise 2 adet tok ve temiz sesler verebilen stereo hoparlörler bulunmakta.

Cihazın klavye yatağının olduğu yani üst kasa diye geçen kısım ise yine alüminyum malzemeden imal edilmiş ve oldukça kaliteli bir yapıda. Cihazın klavyesi numerik yapıda yani 1, 2, 3 gibi tuşlar kayıpsız bir şekilde yer bulmuş. Touchpad ise ortalama boyutlara sahip ve işini iyi yapmakta. Buradaki asıl şık olan kısım ise touchpadin çevresindeki gece mavisi renk.

Cihazın sol tarafına baktığımızda RTX 2070 Max-Q gibi güçlü donanımları bu şekilde ince bir kasaya sığdırıldığını görmek bizi gerçekten memnun etti. Burada sırasıyla; Kensington kilidi, hava tahliye ızgarası, DC güç girişi, bildirim ışıkları, Gigabit ethernet, USB 3.0 portları ve en sağda ise mikrofonlu kulaklık destekli kombo jak çıkışlarını görmekteyiz.

Cihazın sağ tarafı ise sol tarafa göre biraz daha sade olmuş. Burada sırasıyla; HDMI 2.0 portu, Mini Display-Port 1.4, USB 3.1 portu ve en solda ise USB Type-C portlarını görmekteyiz. Bu Type-C portunda ise cihaz kapalı haldeyken bile telefonunuzu şarj etme özelliği bulunmakta.

Cihazın arka alt bölümüne ise spor araba görünümü verilmiş. Alüminyum ızgaralar ise bahsettiğimiz gibi yine gece mavisi renge boyanmış ve çok güzel bir bütünlük yakalanmış. Cihazın 2 fanla gelmesi ise kullanıcı için büyük bir artı, tek fan üzerinden yapılan soğutmaya göre biraz daha sessiz ve verimli bir soğutma performansı elde edilebiliyor.

Sonraki: Teknik Detaylar

1
2
3
1998 Doğumlu, teknolojiye oldukça meraklı olan ve bu konularda araştırmayı seven birisiyim.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin