Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Donanim Arşivi

Oyun Haberleri

2021 Valorant Champions Detayları Duyuruldu!

Bütün bir yıl boyunca, 10.000’den fazla takım; bölgesel Challengers ve uluslararası Masters turnuvalarında rekabet ederek Champions’daki 16 takımdan biri olmaya çalıştı. Rekabet dolu koca bir senenin sonunda Champions’da yarışmaya hak kazanan takımlar, 1-12 Aralık tarihlerinde Champions kupası ve VALORANT Dünya Şampiyonu unvanı için mücadele edecek.

Şu ana kadarki en büyük uluslararası VALORANT turnuvası olan Champions Berlin’de, 16 takım şampiyonluk için mücadele edecek. Mücadele etmeye hak kazanan takımlar; sene boyunca en çok VCT puanı toplayarak, son Masters etkinliğinde ve gerçekleşen 4 LCQ’da galip gelerek bu Champions’da yer almayı başardılar.

Turnuva, GSL formatındaki grup karşılaşmalarının ardından sekiz takımlık tekli eleme gruplarıyla devam edecek. Takımlar, ilk olarak Challengers etkinliklerindeki nihai sıralamalarına ve bölgelerinin gücüne bakılarak dört kura torbasına bölündü.

Dört Kura Torbası

 1. Kura Torbası: NA #1, EMEA #1, KR, M3 Kazananı
 2. Kura Torbası: NA #2, EMEA #2, LATAM, BR #1
 3. Kura Torbası: NA LCQ, EMEA LCQ, SEA #1, JP
 4. Kura Torbası: BR #2, SEA #2, SA LCQ, APAC LCQ

Ardından tüm torbalardaki tüm takımlar, gruplara (A, B, C ve D gruplarına) ayrılacak şekilde rastgele çekildi. Halihazırda aynı bölgeden başka bir takımın olduğu bir gruba çekilen takımlar, alfabetik sıralamada bir sonraki gruba yerleştirildi. Kuradan çekilen son takım oldukları takdirde geçerli bir grup için seçilene dek kuraya tekrar dahil edilecekler.

Bir grup kurası çekildiğinde ve geçerli bir grup oluşturulduğunda, kuranın sonuçları kesinleştirilir ve takımların yeri kalıcı olur. 4. torbada 2 tane Brezilya ve 2 tane Güneydoğu Asya takımı yer alır. Çakışmanın önlenmesi adına Brezilya ve Güneydoğu Asya’nın birincileri aynı grupta yer alamaz.

Çekilen Kura Sonrası Oluşan Gruplar:

 • A1: Acend (EMEA) ve Vivo Keyd (Brezilya)
 • A2: Team Envy (NA) ve X10 Esports (SEA)
 • B1: Sentinels (NA) ve Furia (Brezilya)
 • B2: KRÜ Esports (LATAM) ve Team Liquid (EMEA)
 • C1: Gambit (EMEA) ve Team Secret (SEA)
 • C2: Team Vikings (Brezilya) ve Crazy Racoon (Japonya)
 • D1: Vision Strikers (Kore) ve Full Sense (SEA)
 • D2: Fnatic (EMEA) ve Cloud9 (NA)

İlk Dünya Şampiyonu unvanının yanı sıra VALORANT Esporu’nun şimdiye kadarki en büyük ödül havuzu için rekabet edilecek Champions’da, şampiyon olan takım 350.000 dolarlık ödülün sahibi olacak. Toplamda 1.000.000 dolar ödül havuzunun bulunduğu Champions’da, ödül dağılımı şöyle:

 • 1. Takım 350.000 dolar
 • 2. Takım 150.000 dolar
 • 3. ve 4. Takım 90.000 dolar
 • 5. – 8. Takım 40.000 dolar
 • 9. – 16. Takım 20.000 dolar

1-12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlik, VCT 3. Aşama – Masters’da olduğu gibi Berlin’de yapılacak. Oyuncuların, çalışanların ve yerel halkın sağlığı ve can güvenliğini korumak için etkinlik alanında seyirci bulunmayacak.

VALORANT Champions yayınları 1-6 Aralık tarihlerinde 17.00’de başlarken, diğer günlerde 20.00’de başlayacak. Maçların oynanmayacağı tek gün ise 10 Aralık. VALORANT Champions heyecanı, Türkçe anlatım ile resmi Twitch ve YouTube kanallarında VALORANT severlerle buluşacak.

Ayrıca bu Champions, Trovo’da yayınlanacak ilk VALORANT etkinliği de olacak. Trovo; beta döneminden çıkan, oyunculara daha fazla içerik sunmaya ve insanların fark edilmesine, iletişim kurmasına odaklı bir canlı yayın platformu.


 

Basın bülteninden derlenmiştir.

1998 Ankara doğumlu Mehmet Yılmaz uzun yıllardır Donanım Arşivi'de teknoloji editörlüğü yapmaktadır. Yılmaz, son kullanıcılar için piyasaya çıkan yeni ürünleri ve yine son kullanıcılar tarafından merak edilen ürünleri özgün ve tarafsız olarak değerlendirmekte, incelemektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nin forum tarafında yöneticilik yapmaktadır. Basım ve Yayın Teknolojileri bölümünde eğitim hayatına devam eden Yılmaz’ı aşağıda bulunan sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzun süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager 2020 gibi...

Oyun Haberleri

Nvidia’nın bulut oyunculuk platformu olan GeForce Now hizmeti ilk çıktığı zamandan beri devamlı olarak güncelleme alıyor ve kendisini geliştirmeye devam ediyor. En önemli güncellemeler...

Oyun İndirimleri

Steam platformu yıllardır oyun severlerin bir numaralı adresi oldu diyebiliriz. Çok geniş oyun kütüphanesiyle birlikte neredeyse bulamayacağınız oyun kalmadı diyebiliriz. Diğer güzel yanlarından biri...

Teknoloji Haberleri

Intel’in yeni 12. nesil işlemcileri piyasaya sürüleli aslında biraz zaman geçti. Fakat toplamda 6 adet işlemci tanıtıldı, bunlar ise “K” serisi çarpan kilidi açık...