ZTE Nubia X, İki Ekranlı Değişik Yapısıyla Duyuruldu

ZTE Nubia X, İki Ekranlı Değişik Yapısıyla Duyuruldu

2018 yılında tanıtılan akıllı telefonlar özelliklerinden çok tasarımlarındaki yenilikleri ile dikkat çekmeye başladı. 3/4 arka kamera, ekrandan parmak izi okuma ve kızaklı yapının ardından şimdi de ZTE Nubia X, arka yüzünde ekran taşımasıyla oldukça konuşulacak gibi görünüyor.

“İki Yüzlü” Akıllı Telefon ZTE Nubia X Tanıtıldı!

Tasarımıyla oldukça farklı bir görüntü çizen ZTE Nubia X, ön bölümüde 6.26 inç boyutunda ve Full HD çözünürlüğünde IPS ekran barındırıyor. Ancak telefonun asıl konuşulacak kısmı 5.1 inç boyutundaki ikinci ekranı. Arka bölüme konumlandırılan OLED ekran, HD çözünürlüğüyle adeta ikinci bir göz görevini görüyor. Ayrıca her iki ekran da ekran altı parmak izi okuma özelliğine sahip.

İşlemci olarak Qualcomm Snapdragon 845’i tercih eden Nubia X, 6/8 GB RAM ve 64/128/256 GB depolama ile geliyor. Cihazda iki ekran bulunduğu için ön bölümde gereksiz kalan kameraya yer verilmemiş. Bu yüzden 16+24 megapiksel çözünürlüğe sahip çift arka kamera öz çekim görevi de görüyor.

Gücünü 3800 mAh kapasiteli bataryadan alan Nubia X, kutusundan Android 8.1 Oreo işletim sistemiyle çıkacak. Son olarak telefonun fiyatları ise şu şekilde sıralanıyor;

  • 6 GB RAM + 64 GB depolama: 473 dolar
  • 8 GB RAM + 128 GB depolama: 530 dolar
  • 8 GB RAM + 256 GB depolama: 602 dolar
2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.