Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Yerli Oyun Stüdyosu Motion Blur, Yeni Oyunları Black State’i Duyurdu

İstanbul merkezli oyun geliştirme stüdyosu Motion Blur, yeni oyunları Black State‘i tanıttı. Üçüncü şahıs aksiyon-macera türündeki bu yeni yapım, PC platformu için Steam ve Epic Games Store üzerinden oyuncularla buluşacak. Henüz net bir çıkış tarihi açıklanmasa da, stüdyo oyunun Unreal Engine 5 ile geliştirildiğini ve büyük bir titizlikle hazırlandığını belirtti.

Yerli Oyun Stüdyosu Motion Blur, Black State’i Tanıttı

Black State

Black State‘te oyuncular, gizemli bir görev için çağrılan eski bir askeri efsanenin rolünü üstleniyor. Görevleri, esir bir bilim insanını kurtarmak ve büyük bir felaketin ardındaki gerçeği ortaya çıkarmak. Bu görev, oyuncuları bilinmeyen bölgelerdeki kapılar aracılığıyla öngörülemeyen ve tehlikeli yerlere sürüklüyor. Her kapı, yeni sırların ve zorlukların ortaya çıkmasına neden olurken, oyuncuların zekice hareket etmesi ve her eşiğin ardındaki tehlikelerle yüzleşmesi gerekiyor.

Black State, Unreal Engine 5 tarafından desteklenen ve görsel olarak çarpıcı bir deneyim sunmayı hedefleyen bir yapıma sahip. Oyun, bu modern oyun motorunun sağladığı olanakları kullanarak, oyunculara yüksek kaliteli grafikler ve akıcı oynanış sunmayı vaat ediyor.

Motion Blur Studio CEO’su Kadir Demirden, oyunun tanıtım fragmanı hakkında, “Bu fragman, buzdağının sadece görünen kısmı,” dedi. “Oyuncuların oyunun tüm derinliğini ve yoğunluğunu deneyimlemelerini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Stüdyonun bu proje için uzun süredir çalıştığı ve küçük bir ekip olmalarına rağmen AAA kalitesinde bir oyun üretmeye odaklandıkları da belirtildi.

IGN ile yapılan bir röportajda ise oyundan şu şekilde bahsedildi:

2,5 yıl boyunca kapsamlı, yaklaşık 500 sayfalık oyun tasarım belgemiz üzerinde çalışırken, sürekli olarak The Last of Us, Metal Gear Solid, Uncharted ve oyun mekaniğinin sınırlarını zorlayan diğer birçok oyuna hayran kaldık. Bu etkilerden ilham alan küçük ekibimiz, sınırlı boyutumuza rağmen en yüksek geliştirme kalitesini ve olağanüstü oyun mekaniğini sunmaya kararlıdır. Amacımız kendimizi sınırlarımıza kadar zorlamak ve oyunculara sağlayabileceğimiz en iyi deneyimi sunmaktır.

Black State, Motion Blur Studio tarafından büyük bir özveriyle geliştirilen ve oyun dünyasında dikkatleri üzerine çeken bir yapıma dönüşüyor. Unreal Engine 5‘in sağladığı teknolojik destekle birlikte, oyunculara görsel açıdan etkileyici ve derin bir hikaye sunması bekleniyor. Oyunun çıkış tarihi ve daha fazla detayı için gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

Tarih Bölümü öğrencisi olan Berfin Alican, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde oyun kategorisinde haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

EA Sports’un FIFA ile olan uzun süreli ortaklığının sona ermesinden bu yana geliştirilen ikinci futbol oyunu olan EA Sports FC 25, büyük beklentilerle geliyor....

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Teknoloji Haberleri

Geçtiğimiz günlerde AMD Ryzen 9 9900X model işlemcinin Geekbench performans testi ortaya çıkmıştı. Şimdi ise daha genele hitap edecek olan AMD Ryzen 5 9600X...

İnceleme

AMD Ryzen 5 8400F ve Ryzen 7 8700F model işlemciler merak edilen modellerden biri. Çünkü bu işlemciler AM5 sokete geçiş işlemcisi olarak görülüyor. Muhtemelen...