Yedek Parçalardan Samsung Galaxy S9 Plus Topladı!

Strange Parts adlı YouTube kanalı, satın aldığı parçalarla yaklaşık 2 yıl önce bir iPhone 6S toplamıştı. Oldukça ilgi çeken videodan uzun zaman sonra aynı kanal şimdi de Samsung Galaxy S9 Plus modelini bir araya getirdi!

Toplama Bilgisayardan Sonra Toplama Telefon Olur Mu?

Kanalın sahibi Scottie, dünyanın elektronik üssü olan Çin’in Shenzen kentinde yaşıyor. Aynı zamanda sıkı bir Apple kullanıcısı olan Scottie’nin iPhone 6S videosunda parçaları tedarik etmek için epey uğraştığını hatırlıyoruz. Benzer bir zorluğu yeni videoda da görüyoruz. Videoda ilk olarak Samsung’un amiral gemisi Galaxy S10+ parçaları temin edilmeye çalışılıyor, ancak anakartı bulunmadığı için bu düşünce rafa kaldırılıyor.

Bu başarısızlıktan sonra ise proje Samsung Galaxy S9 Plus’a evriliyor. Neyse ki bu model geçtiğimiz yılın bayrak gemisi modeli olduğu için anakart dahil tüm parçalar hızlı bir şekilde temin ediliyor. Bu sırada Shenzen’in yedek parça pazarının ne kadar büyük olduğunu da görüyoruz. Scottie tüm parçaları satın aldıktan sonra ise evinde birleştirme işlemine geçiyor. Neyse ki montaj işlemi sorunsuz bir şekilde tamamlanıyor ve telefon fabrikadan yeni çıkmış gibi kullanıma hazır hale geliyor.

Videoda tüm parçaların ne kadara mal olduğuna dair herhangi bir bilgi verilmemiş. Ancak toplama telefonun maliyetinin sıfırından daha pahalı olduğunu tahmin ediyoruz. Videoda cihazın maliyetinden daha çok tamir edilebilirliği üzerine yoğunlaşıldığını belirtelim.

2016 yılından bu yana Donanım Arşivi internet sitesinde teknoloji editörlüğü yapıyorum. Hayatım boyunca teknoloji ile iç içe olduğum için bu konuda öğrendiklerimi büyük bir heyecanla paylaşıyorum.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin