Xiaomi’nin Oyuncu Telefonunun Özellikleri Görüntülendi!

Xiaomi’nin Oyuncu Telefonunun Özellikleri Görüntülendi!

Oyuncu ekipmanları üreticisi Razer, geçtiğimiz yıl duyurduğu Razer Phone ile oyun odaklı akıllı telefon dönemini başlatmıştı. Xiaomi de amiral gemisi özelliklerinde bir oyuncu telefonunu meraklıları ile buluşturmaya hazırlanıyor!

Oyun odaklı Razer Phone, 144 Hz’lik ekran tazeleme hızı ve üst düzey ses kalitesi ile öne çıkıyordu. AnTuTu’dan yansıyan bilgilere göre Xiaomi de yeni telefonunda buna dikkat edecek gibi görünüyor. 18:9 formatında ve Full HD çözünürlüklü bir ekrana sahip olacak telefon, Qualcomm Snapdragon 845 işlemci ve 8 GB RAM ile oldukça etkileyici görünüyor. Depolama alanı her ne kadar 32 GB olarak görünse de telefonun amacı gereği hafızanın en az 128 GB olacağı tahmin ediliyor.

Üst seviye özelliklere sahip olan cihaz, akıllı telefonlarda bir ilk olarak kompozit soğutma sistemine sahip olacak. Kutusundan Android 8.0 Oreo işletim sistemi ile çıkacak olan telefonun uygulamadaki adı, Xiaomi’nin ortağı olduğu oyuncu ekipmanları üreticisi Blackshark olarak görünüyor. MWC 2018’de duyurulması beklenen telefonun doğrudan Xiaomi markası altında mı, yoksa Blackshark’ın bir telefonu olarak satılacağı ise belli değil.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.