Xiaomi’nin Katlanabilir Telefonu Ortaya Çıktı!

Xiaomi’nin Katlanabilir Telefonu Ortaya Çıktı!

Akıllı telefonlarda geçtiğimiz yılın trendi olan ekran çentiğinin ardından üreticilerin bu yıl katlanabilir telefon konseptine geçiş yapması bekleniyor. Ortaya çıkan bir görüntü ise Xiaomi’nin bu konuda öncü olan Samsung’a karşı atağa kalktığını gösteriyor!

Xiaomi, Katlanabilir Telefon Üzerinde Çalışıyor!

Ünlü teknoloji yayıncısı Evan Blass tarafından yayınlanan bir video, Xiaomi’nin ilk katlanabilir telefonunu ortaya çıkardı. Görüntülerde tablet boyutunda olan cihaz, iki tarafından katlanarak küçük bir akıllı telefon formuna bürünüyor. Dikkat çeken bir diğer detay ise sızdırılan cihazın MIUI 10 arayüzüne sahip olması. Yani Xiaomi uzun bir süreden beri bu konsept üzerinde çalışıyor olabilir.

Samsung’un katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold, geçtiğimiz yıl düzenlenen özel bir etkinlikte ilk kez görüntülenmişti. Ortaya çıkan bu prototip ise kullanım bakımından Galaxy Fold’dan daha kullanışlı gözüküyor. Teknik özellikler tarafında herhangi bir detay paylaşılmayan cihazın, geçtiğimiz günlerde katlanabilir yapıda olacağı söylenen Xiaomi Mi MIX 4 olabileceği de iddialar arasında yerini alıyor.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.