Xiaomi’den Apple’a Teknoloji Paketi Misillemesi!

Xiaomi’den Apple’a Teknoloji Paketi Misillemesi!

Apple yeni duyurduğu iPhone Xs, Xs Max ve XR modellerinin fiyatları ile teknoloji meraklılarının cebini boşaltacak gibi duruyor. Xiaomi ise Amerikalı rakibine misilleme yaparak yeni iPhone modellerinin adlarını taşıyan teknoloji paketleri oluşturdu!

Xiaomi’den iPhone Xs Fiyatına Dörtlü Teknoloji Paketi!

XS, XS Max ve XR adlı üç teknoloji paketi oluşturan Xiaomi, bu paketlerde bayrak gemisi Mi telefonlarının yanı sıra Mi Notebook, Mi Band 3 ve kulaklık ürünlerine yer vermiş. Giriş paketi olan XR’da Mi 8 SE akıllı telefon, 12.5 inç Mi Notebook Air, Mi Band 3 ve Bluetooth kulaklık bulunuyor. Bu paketin 946 dolarlık fiyat etiketi ise iPhone Xs’in 999 dolarlık başlangıç fiyatıyla karşılaştırıldığında oldukça dikkat çekiyor.

XS paketinde Mi Mix 2S, 13.3 inç Mi Notebook Air, Mi Band 3 ve Bluetooth kulaklık yer alıyor. En dolu set olan XS Max paketinde ise Mi 8, Mi Notebook Pro, Mi Band 3 ve Bluetooth sporcu kulaklığı satın alınabiliyor. Fiyatlandırma konusunda da XS paketinin 1266 dolarlık fiyatına karşın XS Max’ta 1397 dolarlık fiyat görüyoruz. Yani Xiaomi bu kampanyasıyla bir anlamda iPhone parasına bir kullanıcı için gerekli olan tüm teknolojik ürünleri sunabildiğini göstermek istemiş.

Bu paketi ülkemizde satın almak isteyen kullanıcılar için ise üzücü bir haber var. Xiaomi, avantajlı teknoloji paketini ilk etapta Çin’deki müşterileri için sunmuş. Setin önümüzdeki günlerde diğer ülkelerde ve Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı ise bilinmiyor.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.