Xiaomi Redmi Note 7’nin Tasarımı Ortaya Çıktı!

Xiaomi Redmi Note 7’nin Tasarımı Ortaya Çıktı!

Xiaomi’nin orta sınıf akıllı telefonlardaki yeni temsilcisi Redmi 7 ve Redmi Note 7, TENAA raporlarında ortaya çıktı. Bu iki model ile beraber seri için yeni bir dönemin de kapıları aralanacak!

Redmi, Xiaomi’den Ayrılıyor: İlk model Redmi Note 7!

Döneminin fiyat/performans lideri Redmi Note 2 ile adını geniş çevrelere duyuran seri, Xiaomi’nin yaptığı açıklama ile artık bağımsız bir marka haline geldi. Böylece mobil cihazlar tarafında Xiaomi Mi serisi ile daha çok üst seviye telefonlara yoğunlaşacakken, Redmi ise tıpkı Huawei/Honor gibi bütçe odaklı bir yapılanmada olacak. Artık başlı başına bir marka haline gelen Redmi’nin ilk modelleri ise Redmi 7 ve Redmi Note 7 oldu.

TENAA kayıtlarında ortaya çıkan iki cihazdan Redmi Note 7, dikkat çekici bir tasarıma sahip. Üstten alta doğru tonu değişen mor bir rengi bulunan cihazın 10’dan fazla renk seçeneği bulunacak. Ayrıca ön yüzde ise su damlası adı verilen çentikli bir bölüme yer verilecek. Serinin ufak üyesi Redmi 7’nin tasarımının da benzer olduğunu belirtelim.

Teknik özellikler tarafında 6.3 inçlik Full HD+ bir ekranı bulunacak Redmi Note 7, 3.900 mAh kapasiteli bir batarya ile geliyor. Şimdilik kesinleşen özellikleri bu şekilde olan cihazın Redmi Pro 2 adlı başka bir versiyonunda ise tam 48 megapiksel çözünürlüğünde çift arka kamera ve Qualcomm Snapdragon 675 işlemcinin yer alması bekleniyor.

 

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.