Xiaomi EMUI Arayüzündeki Reklamları Kaldırıyor!

Çinli teknoloji markası Xiaomi, fiyat/performans ürünleri ile oldukça seviliyor. Markanın akıllı telefonlarında kullandığı arayüz olan MIUI pratikliği ile sevilirken, bazı gömülü uygulamalarda reklam göstermesiyle ise zaman zaman eleştiriliyor.

Xiaomi’den MIUI Kullanıcılarını Sevindirecek Gelişme!

Xiaomi, ürünlerini tüketicilere düşük kâr marjıyla sattığı için şirkete ek gelir sağlama gerekçesiyle uzun süredir mobil cihazlarında reklam gösterimi yapıyor. MIUI arayüzündeki bazı uygulamalarda gömülü olarak gelen reklamlar zamanla kullanıcılar tarafından tepki çekmeye başladı. Marka da son açıklamasıyla beraber bu tepkileri fark etmiş gibi görünüyor.

Xiaomi’nin MIUI deneyim sorumlusu, Weibo üzerinden bir geri bildirim formu yayınlayarak kullanıcıların popüler arayüzde görmek istedikleri özellikleri belirtmesini istedi. Yanıtlar arasında öne çıkan “reklam kaldırma” yanıtına verilen cevap ise Xiaomi kullanıcılarını sevindirecek türden. Yönetici bu isteği olumlu cevaplayarak reklamların isteğe göre kaldırılacağı bir özelliğin geleceğini ancak bunun biraz zaman alabileceğini belirtti.

Çinli markanın MIUI gelirleri toplam gelire oranla önemli bir paya sahip. Bu payın neredeyse tamamı ise kullanıcılara gösterilen reklamlardan sağlanıyor. Arayüzde gösterilen reklamların isteğe bağlı sunulması güzel bir özellik olsa da yakın gelecekte Xiaomi markalı akıllı telefonların bir miktar pahalanmasına neden olabilir.

2016 yılından bu yana Donanım Arşivi internet sitesinde teknoloji editörlüğü yapıyorum. Hayatım boyunca teknoloji ile iç içe olduğum için bu konuda öğrendiklerimi büyük bir heyecanla paylaşıyorum.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin