Xiaomi Mi MIX 4 Katlanabilir Yapıda Olabilir!

Çinli teknoloji markası Xiaomi, önümüzdeki yıl duyuracağı yeni bayrak gemisi akıllı telefon modelleri Mi 9 ve Mi MIX 4 için çalışmalarını sürdürüyor. İki telefon için gelen ilk bilgiler ise markanın farklı çözümler deneyebileceği yönünde.

Xiaomi Mi 9 ve Mi MIX 4 İle İlgili İlk Detaylar Sızdırıldı!

Pazar analiz şirketi GF Securities’in ortaya attığı bilgiler, Xiaomi Mi 9 ve Mi MIX 4 ile ilgili ilk bilgileri ortaya koyuyor. Markanın 3 arka kameralı yapıyı ilk kez bu modellerde deneyeceği yazılan raporda, üçüncü kameranın daha fazla optik zoom yapmaya yarayan periskop lens özelliği barındıracağı belirtiliyor. Ayrıca cihazlarda tahmin edildiği üzere Qualcomm Snapdragon 855 işlemci ve dahili 5G çipine yer verilecek.

Raporlardaki asıl büyük sürpriz ise Xiaomi Mi MIX 4 için göze çarpıyor. İlk sürümünde çerçevesiz tasarımıyla büyüleyen cihaz, önümüzdeki yıl tasarım felsefesini tamamen değiştirecek. GF Securities’e göre Mi MIX 4, markanın katlanabilir ekranlı ilk modeli olacak. Ancak bu ekranın nasıl çalışacağına dair herhangi bir bilgi verilmemiş.

Xiaomi’nin Mi 9’un yanı sıra Mi 9 Lite ve Mi 9 Pro modellerini de eş zamanlı olarak duyurması bekleniyor.

2016 yılından bu yana Donanım Arşivi internet sitesinde teknoloji editörlüğü yapıyorum. Hayatım boyunca teknoloji ile iç içe olduğum için bu konuda öğrendiklerimi büyük bir heyecanla paylaşıyorum.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin