Xiaomi Mi MIX 4 Katlanabilir Yapıda Olabilir!

Xiaomi Mi MIX 4 Katlanabilir Yapıda Olabilir!

Çinli teknoloji markası Xiaomi, önümüzdeki yıl duyuracağı yeni bayrak gemisi akıllı telefon modelleri Mi 9 ve Mi MIX 4 için çalışmalarını sürdürüyor. İki telefon için gelen ilk bilgiler ise markanın farklı çözümler deneyebileceği yönünde.

Xiaomi Mi 9 ve Mi MIX 4 İle İlgili İlk Detaylar Sızdırıldı!

Pazar analiz şirketi GF Securities’in ortaya attığı bilgiler, Xiaomi Mi 9 ve Mi MIX 4 ile ilgili ilk bilgileri ortaya koyuyor. Markanın 3 arka kameralı yapıyı ilk kez bu modellerde deneyeceği yazılan raporda, üçüncü kameranın daha fazla optik zoom yapmaya yarayan periskop lens özelliği barındıracağı belirtiliyor. Ayrıca cihazlarda tahmin edildiği üzere Qualcomm Snapdragon 855 işlemci ve dahili 5G çipine yer verilecek.

Raporlardaki asıl büyük sürpriz ise Xiaomi Mi MIX 4 için göze çarpıyor. İlk sürümünde çerçevesiz tasarımıyla büyüleyen cihaz, önümüzdeki yıl tasarım felsefesini tamamen değiştirecek. GF Securities’e göre Mi MIX 4, markanın katlanabilir ekranlı ilk modeli olacak. Ancak bu ekranın nasıl çalışacağına dair herhangi bir bilgi verilmemiş.

Xiaomi’nin Mi 9’un yanı sıra Mi 9 Lite ve Mi 9 Pro modellerini de eş zamanlı olarak duyurması bekleniyor.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.