Xiaomi Mi Band 5, Yeni Özellikleriyle Ortaya Çıktı

Telefon pazarında önemli bir konuma gelmeyi başaran Xiaomi, akıllı bileklik tarafında da benzer bir başarı ortaya koyuyor. Markanın yeni akıllı bileklik modeli Xiaomi Mi Band 5, bazı önemli özellikleriyle ortaya çıktı.

Xiaomi Mi Band 5 Geliyor: Daha Büyük Ekran, NFC Desteği

Mi Band 3 ve 4 modelleriyle akıllı bileklik pazarının lideri haline gelen Xiaomi, serinin 5. nesil ürünü için çalışmalara başladı. Xiaomi Mi Band 5, gelen bilgilere göre özellik ve kullanışlılık anlamında bir hayli ilgi çekici gözüküyor. 1.2 inç boyutunda AMOLED ekrana sahip olacağı belirtilen Mi Band 5, 0.95 inçlik selefine göre önemli bir büyüme gerçekleştirecek.

Öte yandan serinin yalnızca Çin versiyonunda sunulan NFC desteğinin Mi Band 5 ile global sürüme de taşınacağı ifade ediliyor. Böylece Google Pay başta olmak üzere temassız ödeme servislerini destekleyecek olan akıllı bileklik, önemli bir özelliğe kavuşmuş olacak. Cihazda yaşanan boyutsal büyümeye karşın tasarımsal olarak büyük değişikliklerin olmayacağı da öne çıkan detaylar arasında yer alıyor.

Serinin diğer modelleri gibi üretimini Huami’nin yapmaya devam edeceği Xiaomi Mi Band 5’in yılın ikinci çeyreğinde tanıtılması bekleniyor. NFC destekli akıllı bilekliğin fiyatının ise 25 dolar civarında olacağı ifade ediliyor.

2016 yılından bu yana Donanım Arşivi internet sitesinde teknoloji editörlüğü yapıyorum. Hayatım boyunca teknoloji ile iç içe olduğum için bu konuda öğrendiklerimi büyük bir heyecanla paylaşıyorum.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin