Xiaomi Mi 9 Dayanıklılık Testinden Geçebildi Mi?

Xiaomi’nin en yeni bayrak gemisi akıllı telefonu Mi 9, geçtiğimiz haftalarda satışa sunulmuştu. Özelliklerine göre iddialı fiyatıyla dikkat çeken Xiaomi Mi 9, bakalım merakla beklenen dayanıklılık testinde neler yaptı?

Xiaomi Mi 9’un Kamerası Dayanıklılık Testinde Şaşırttı!

Testi yapan JerryRigEverything kanalı, yıllar önce Xiaomi Mi 5’e yaptığı bükülme testinde cihazın kırılması ile tanınmıştı. Popüler teknoloji kanalının yeni konuğu ise yine aynı markanın yeni modeli Mi 9 oldu. Ekran çizilme testinde 6. seviyeye kadar gelen telefon, kamera koruması tarafında ise beklentilere göre oldukça yetersiz kaldı.

Xiaomi’ye göre cihazın arka kamerası safir cam ile korunuyor ve bu bölüm testte 6. seviye çizikte zarar görmeye başladı. Safir cam normalde 8. seviyeye kadar zarar görmeyen bir yapıya sahip. Bu sebepten dolayı Xiaomi Mi 9’da ya kalitesi düşük bir safir materyal kullanıldı, ya da “safir cam” yalnızca bir tanıtım ögesi olarak kaldı. Bunun dışında ekrana entegre parmak izi okuyucu ise çizilmesine rağmen kusursuz şekilde çalışmaya devam etti.

Xiaomi Mi 9’un teknik özelliklerini kısaca hatırlamak gerekirse; 6.39 inç Full HD+ ekran, Qualcomm Snapdragon 855 işlemci, 6/8 GB RAM, 64/128 GB depolama, 48+16+12 megapiksel üçlü arka kamera, 20 megapiksel ön kamera, 3.300 mAh batarya ve Android 9.0 Pie işletim sistemi bulunuyor.

2016 yılından bu yana Donanım Arşivi internet sitesinde teknoloji editörlüğü yapıyorum. Hayatım boyunca teknoloji ile iç içe olduğum için bu konuda öğrendiklerimi büyük bir heyecanla paylaşıyorum.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin