Xiaomi Kablosuz Akıllı IP Kamera

Bugünkü incelememizin konuğu Çin’in teknoloji devi firmalarından biri olan Xiaomi’nin yeni nesil kablosuz akıllı IP kamerası oluyor, firma fiyat/performans serisine bu cihazıyla devam ediyor ve bizlere fiyatına göre oldukça başarılı ve dolu dolu bir IP kamera sunuyor, gelin bu gece görüş özelliğine sahip kameraya yakından bakalım ve bize neler sunuyormuş inceleyelim.

İsterseniz ürünün videolu incelemesini yukarıda verdiğimiz linkten izleyebilirsiniz, isterseniz de aşağıdan yazılı olarak incelememizi okuyabilirsiniz. Ve dilerseniz BURAYA tıklayarak ürünün satış ekranına gidebilirsiniz.

KUTU İÇERİĞİ VE TASARIM

Xiaomi Kablosuz IP Kamera *1
Güç kablosu *1
5V 2 Amper Güç adaptörü *1
Çince kullanım kılavuzu *1


360° Dönebilen IP kameramızın gövdesi kaliteli sert bir ABS plastikten imal edilmiş, kameramızın yan tarafına geldiğimizde ise bir adet micro usb portu, Micro SD kart girişi ve açma kapama tuşumuz yer alıyor, ayrıca hoparlör ve mikrofon deliklerinede yer verilmiş.

Kameramızın lens kısmına geldiğimizde ise lensimizin etrafı 10 adet Infrared yani kızıl ötesi ledlerle döşenmiş, bu sayede kameraya gece görüşü özelliği katılmış, bu ledlerin ana özelliği insan gözü tarafından görülememesi olduğu için güvenlik kamerası olarak kullanılımına imkan tanınmış.

Ayrıca cihazın sahip olduğu 1.8 Diyafram aralığına sahip lensimizde 6 katman lens kullanılmış ve çizilmeye karşı dayanıklı bir cam kullanılmış.

TEKNİK ÖZELLİKLER VE KULLANIM TESTİ

Protokoll: DHCP, HTTP, IPv4, P2P, RTP, TCP, UDP
Wireless: IEEE 802.11 b/g/n
Mobil erişim: Android, IOS
Depolama: Micro SD MAX 32GB
Çözünürlük: 1280 x 720, 1920 × 1080
Ses girişi: Dahili mikrofon
Ses çıkışı: Dahili hoparlör
Çekim: 1080P Sensör F1.8 Diyafram lens

Cihazla yaptığımız çekim testlerinde ise 1080P 15 FPS olarak aldığı kayıtların gayet kaliteli ve net olduğunu söyleyebilirim, 1080P kalitede ortalama 15 saat kayıt alan cihazda en ufak detayları bile görebiliyorsunuz ayrıca barındırdığı lens düzeltme özelliği sayesinde geniş açılı lenslerin oluşturduğu bombeli görüntüden de kurtulmuş oluyorsunuz.

Gelelim cihazın iletişim özelliklerine cihazda bulunan dahili mikrofon sayesinde evde değilken bile bütün sesleri net bir şekilde alabiliyorsunuz, ayrıca üzerinde barındırdığı hoparlör ile cihazın mobil uygulaması üzerinden kendi oluşturduğu özel ağ sayesinde kendi sesinizi kameradan oldukça başarılı bir şekilde alabiliyorsunuz.

Cihazda dahili olarak bulunan PIR, yani hareket algılama sensörü sayesinde görüntüde bir hareketlilik olduğu anda akıllı telefonunuzdaki uygulaması üzerinden size bildirim ve o anın fotoğrafını 1-2 saniye içerisinde yollayarak haberdar olmanızı sağlıyor.

SONUÇ


Bir çok konuda bizlere cihazlar sunan Çinli üretici Xiaomi bu seferde güvenlik kamerasıyla karşımızdaydı, bu kamera bize oldukça dolu dolu özellikler ve iyi bir görüntü kalitesi sunarak önerebileceğimiz ürünler arasına girmeye hak kazandı.