Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Windows Intel HD Graphics Sürücüsü Nasıl Kurulur?

Intel‘in dahili grafik birimi olan HD Graphics, AMD‘nin APU işlemcileri kadar güçlü olmasa da en azından görüntü almamızı ve düşük sistem gereksinimine sahip oyunları akıcı şekilde oynayabilmemizi sağlıyor.

Bu rehberimizde sizler için “Intel HD Graphics sürücüsü nasıl kurulur?“, “Intel HD Graphics sürücüsünün kurulumu nasıl yapılır?” ve “Windows Intel HD Graphics sürücüsü nasıl kurulur?” sorularını yanıtlayacağız.

Intel HD Graphics Sürücüsü Kurulum Yöntemleri

 • Intel Sürücü ve Destek Asistanı Kullanmak
 • Intel Sürücü Sayfasından İndirmek
 • Anakart Uygulamasından İndirmek

Intel Sürücü ve Destek Asistanı Kullanmak

Bu yöntem aralarında en basit olanıdır ve Intel‘in sürücü güncelleştirmeleri için sunduğu asistan sizin donanımınıza uygun güncel Intel dahili grafik sürücüsünü ve diğer sürücüleri bulur ve indirir.

 1. Aşağıda bulunan bağlantıya tıklayarak Intel Sürücü ve Destek Asistanı indirme sayfasına ulaşın ve “Şimdi indir” butonuna basın.
 2. Ardından indirdiğiniz dosyayı çalıştırarak kurulum adımlarını izleyin ve uygulama açıldığında sizin donanımınız için önerdiği gerekli sürücüleri yükleyin.

Intel® Sürücü & Destek Asistanı

Anakart Uygulamasından İndirmek

Çoğu anakart üreticisi kullanıcıya kolaylık sağlamak için anakart yazılımlarından diğer bileşenlerinizin sürücülerini güncellemeyi kolaylaştıracak opsiyonlar sunuyor.

 1. Anakartınızın modelini bilmiyorsanız arama menüsüne “Sistem Bilgisi” yazın ve “Temel Kart Ürünü” seçeneğinin karşısında bulunan modeli kopyalayın.
 2. Ardından herhangi bir tarayıcı üzerinde anakartınızın modelinin tamamını yazın ve arkasına “driver” ibaresini ekleyip üreticisinin resmi sayfasına girin.
 3. Destek ve Sürücüler kısmından “Utility” olarak bilinen üreticiden üreticiye değişen uygulamayı indirin. (Örneğin “ASUS AI Suite 3“, “MSI Center“.)
 4. Ardından indirdiğiniz uygulamayı kurun ve uygulama içerisinde sürücü güncelleştirme kısmını bulun, her uygulamada farklı olduğu için bu kısmı anlatmamız mümkün değil.

Intel Sürücü Sayfasından İndirmek

Bu işlem için öncelikle işlemci modelinizi bilmelisiniz.

 1. İşlemci modelinizi bilmiyorsanız Windows arama menüsüne “Sistem Bilgisi” yazın ve açılan pencereden “İşlemci” seçeneğinin karşısında yazan modeli kopyalayın.
 2. Herhangi bir tarayıcıyı açın ve işlemci modelinizi yazıp “driver” ibaresini ekleyerek arama yapın. (Örneğin “i7-11700K driver” veya “İ3-10100 driver” şeklinde.)
 3. Ardından genellikle en üstte çıkan resmi Intel sekmesine girin ve “İndirilebilir öğeler” sekmesine tıklayın.
 4. Yukarıdaki filtrelerden “Tümü” seçeneğine tıklayıp işletim sisteminizi seçin ve aşağıdan indirmek istediğiniz sürücüleri indirip çalıştırın ve ardından kurulum adımlarını takip edin.

Bu rehberimizde sizler için “Intel HD Graphics sürücüsü nasıl kurulur?“, “Intel HD Graphics sürücüsünün kurulumu nasıl yapılır?” ve “Windows Intel HD Graphics sürücüsü nasıl kurulur?” sorularını yanıtladık. Bu konu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

2004 yılında Ankara'da dünyaya gelen ve doğma büyüme Ankara'lı olan Berat Özdemir, bilgisayar yazılım ve donanım teknolojilerine meraklı olmakla birlikte yıllardır yakından takip etmektedir. Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünde okuyan Berat, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde güncel haberler ve okuyucular için özel içerikler yazıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

EA Sports’un FIFA ile olan uzun süreli ortaklığının sona ermesinden bu yana geliştirilen ikinci futbol oyunu olan EA Sports FC 25, büyük beklentilerle geliyor....

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştirme stüdyosu Motion Blur, yeni oyunları Black State‘i tanıttı. Üçüncü şahıs aksiyon-macera türündeki bu yeni yapım, PC platformu için Steam ve...

İnceleme

AMD Ryzen 5 8400F ve Ryzen 7 8700F model işlemciler merak edilen modellerden biri. Çünkü bu işlemciler AM5 sokete geçiş işlemcisi olarak görülüyor. Muhtemelen...