Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Windows Defender Application Denetimi Hatası Nasıl Çözülür?

Günümüzün en popüler işletim sistemi olan Microsoft Windows’ta zaman zaman kullanıcıların şikayet ettiği ve neredeyse tüm bilgisayar kullanımınızı kısıtlayan Windows Defender Application Denetimi hatasını kaldırmak aslında çok basit.

Bu rehberimizde sizler için “Windows Defender Application Denetimi hatası nasıl çözülür?“, “Windows Defender Application Denetimi hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtlayacak ve “Windows Defender Application Denetimi hatası çözüm yöntemlerini” sunacağız.

Windows Defender Applicaton Denetimi Hatası Çözüm Yöntemleri

 • Windows Defender’ı Kapatmak
 • DLL Dosyalarını Yeniden Kaydetmek
 • Secure Boot Özelliğini Kapatmak

Windows Defender’ı Kapatmak

Windows’un tümleşik antivirüs sistemi Windows Defender bu hatayı almanızdaki en büyük olasılıklı etken olabilir. Windows Defender’ı kapatmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. Başlat menüsüne “Windows Defender Güvenlik Duvarı” yazın ve Enter tuşuna basın.
 2. Açılan pencerenin solunda bulunan panelden “Windows Defender Güvenlik Duvarı’nı etkinleştir veya devre dışı bırak” seçeneğine tıklayın.
 3. Açılan penceredeki her iki ağ ayarı için de “Windows Güvenlik Duvarını Kapat” seçeneğini seçin ve “Tamam” butonuna basın.

DLL Dosyalarını Yeniden Kaydetmek

 1. Windows + X” kombinasyonunu tuşlayın ve “Windows PowerShell (Yönetici)” seçeneğine tıklayın.
 2. Açılan komut istemine sırasıyla aşağıdaki kodları yazın.
 3. regsvr32 wuaueng.dll” yazın ve Enter tuşuna basın.
 4. regsvr32 wucltui.dll” yazın ve Enter tuşuna basın.
 5. regsvr32 wucltui.dll” yazın ve Enter tuşuna basın.
 6. regsvr32 wintrust.dll” yazın ve Enter tuşuna basın.
 7. regsvr32 wintrust.dll” yazın ve Enter tuşuna basın.
 8. regsvr32 wups.dll” yazın ve Enter tuşuna basın.
 9. regsvr32 wups.dll” yazın ve Enter tuşuna basın.
 10. regsvr32 atl.dll” yazın ve Enter tuşuna basın.
 11. regsvr32 mssip32.dll” yazın ve Enter tuşuna basın.

Secure Boot Özelliğini Kapatmak

BIOS menüsünden açılıp kapatılabilen Secure Boot özelliği de bu hataya neden olabilmekte. BIOS menüsü anakart modelinize göre farklılık gösterdiği için net bir şekilde yerini söylemek zor olsa da çoğu BIOS menüsü kullanıcı dostu tasarlanır ve Boot sekmesinin altında Secure Boot özelliğini görebilirsiniz.

Yukarıdaki tüm çözümleri denemenize rağmen hâlâ Windows Defender Application Denetimi hatası alıyorsanız Donanım Arşivi Forumunda bir konu açarak destek alabilirsiniz. Donanım Arşivi Forumuna ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Donanım Arşivi Forum


Bu rehberimizde sizler için “Windows Defender Application Denetimi hatası nasıl çözülür?“, “Windows Defender Application Denetimi hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtladık ve “Windows Defender Application Denetimi hatası çözüm yöntemlerini” sunduk. Bu konu ile ilgili sorularınızı veya yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

2004 yılında Ankara'da dünyaya gelen ve doğma büyüme Ankara'lı olan Berat Özdemir, bilgisayar yazılım ve donanım teknolojilerine meraklı olmakla birlikte yıllardır yakından takip etmektedir. Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünde okuyan Berat, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde güncel haberler ve okuyucular için özel içerikler yazıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Instagram’da takip isteği göndermek birçok hesaba erişmek için gerekli adımlardan bir tanesidir. Sosyal medya kullanan birçok kullanıcı bilgilerinin güvenliği ve daha kişisel bir alana...

Sistem Gereksinimleri

Sizlerle uzunca bir süredir paylaştığımız oyun sistem gereksinimleri serimize Senua’s Saga: Hellblade 2 sistem gereksinimleriyle birlikte devam ediyoruz. Çoğu kullanıcı istediği oyunu bilgisayarına indirmeden...

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

Sinema Haberleri

Cem Yılmaz hayranlarını sevince boğan müjdeli haber geldi: GORA 4 GORA çekimleri başladı! Tam 20 yıl önce vizyona giren ve Türk sinema tarihinde unutulmaz...