Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Windows Bu Dosyanın Dijital İmzalamasını Doğrulayamadı Hatası Nasıl Çözülür?

Günümüzde Windows’un en büyük artılarından birisi ve kullanıcıların Windows tercih etmesinin sebeplerinden birisi üçüncü parti yazılımları yüklemeye doğrudan izin vermesi. Ancak bazen bu dosyaları açarken “Bu dosyanın dijital imzalanması doğrulanmadı hatası” ile karşılaşabiliyoruz. Hata mesajından da anlaşıldığı gibi bu dosyanın dijital imzasının Windows tarafından doğrulanamadığı anlamına geliyor.

Bu rehberimizde sizler için “Windows bu dosyanın dijital imzalamasını doğrulayamadı hatası nasıl çözülür?“, “Windows bu dosyanın dijital imzalamasını doğrulayamadı hatasının çözümü nedir?“, “Windows sürücü imzası zorlaması nasıl devre dışı bırakılır?” sorularını yanıtlayacak ve “Windows bu dosyanın dijital imzalamasını doğrulayamadı hatasının çözüm yöntemlerini” sunacağız.

Windows Bu Dosyanın Dijital İmzalanması Doğrulanamadı Çözüm Yöntemlerini

 • Başlatma Onarması Yapmak
 • Sürücü İmzası Zorlamasını Devre Dışı Bırakmak

Başlangıç Onarma ve Önyükleme Yöneticisini Yeniden Oluşturmak

 1. Arama kutusuna “Kurtarma seçenekleri” yazın ve Enter tuşuna basın.
 2. Gelişmiş başlangıç” seçeneğinin altında bulunan “Şimdi yeniden başlat” seçeneğine tıklayın.
 3. Açılan pencereden “Sorun Gider” butonuna basın ve ardından “Gelişmiş seçenekler” seçeneğine tıklayın.
 4. Ardından “Komut istemi” seçeneğine tıklayın ve sırasıyla aşağıdaki kodları girin.
 5. Tüm kodları girdikten sonra CMD penceresini kapatın ve “Başlangıç onarma” seçeneğine tıklayın.
 • c:  (“C” yerine işletim sisteminizin kurulu olduğu birimin harfini yazın.)
 • cd boot
 • attrib bcd -s -h -r
 • bootrec /rebuildbcd

Sürücü İmzası Zorlamasını Devre Dışı Bırakmak

 1.  Bir önceki yöntemde olduğu gibi “Kurtarma seçenekleri” penceresinden “Gelişmiş başlangıç” seçeneğinin altında bulunan “Şimdi yeniden başlat” butonuna basın.
 2. Açılan kurtarma penceresinden “Sorun gider” ve ardından “Gelişmiş seçenekler” butonlarına tıklayın.
 3. Ardından “Başlangıç ayarları” seçeneğine tıklayın ve klavyenizden “7” veya “F7” tuşuna basarak sürücü imza zorlamasını devre dışı bırakın.
 4. Bu işlemin ardından bilgisayarınız yeniden başlatılacak ve sürücü imza zorlaması devre dışı bırakılmış olacak.

Bu rehberimizde sizler için “Windows bu dosyanın dijital imzalamasını doğrulayamadı hatası nasıl çözülür?“, “Windows bu dosyanın dijital imzalamasını doğrulayamadı hatasının çözümü nedir?“, “Windows sürücü imzası zorlaması nasıl devre dışı bırakılır?” sorularını yanıtladık ve “Windows bu dosyanın dijital imzalamasını doğrulayamadı hatasının çözüm yöntemlerini” sunduk. Bu konu ile ilgili sorularınızı veya yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

2004 yılında Ankara'da dünyaya gelen ve doğma büyüme Ankara'lı olan Berat Özdemir, bilgisayar yazılım ve donanım teknolojilerine meraklı olmakla birlikte yıllardır yakından takip etmektedir. Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünde okuyan Berat, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde güncel haberler ve okuyucular için özel içerikler yazıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Instagram’da takip isteği göndermek birçok hesaba erişmek için gerekli adımlardan bir tanesidir. Sosyal medya kullanan birçok kullanıcı bilgilerinin güvenliği ve daha kişisel bir alana...

Sistem Gereksinimleri

Sizlerle uzunca bir süredir paylaştığımız oyun sistem gereksinimleri serimize Senua’s Saga: Hellblade 2 sistem gereksinimleriyle birlikte devam ediyoruz. Çoğu kullanıcı istediği oyunu bilgisayarına indirmeden...

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

Sinema Haberleri

Cem Yılmaz hayranlarını sevince boğan müjdeli haber geldi: GORA 4 GORA çekimleri başladı! Tam 20 yıl önce vizyona giren ve Türk sinema tarihinde unutulmaz...