Windows 7 yolun sonunda!

Teknolojinin ilerlemesi ve zamanın hızla geçmesiyle artık hayatımızda bir çok şey değişmekte. 2018’in ortalarında Microsoft yetkilileri kısa bir zaman içinde 7’den desteği keseceğini açıkladılar.

Bu açıklamalardan sonra oyun şirketlerinin’de kulağını çınlatmış durumda. Windows 7’nin oyun performansı konusunda, diğer sürümlere nazaran, bit tık daha önde olduğu şüphesiz herkes tarafından kabul görülmekte.

Aradan yine kısa bir zaman sonra Açıklama yapan Microsoft yetkilileri Windows 7′ nin desteğini 14 Ocak 2020 Tarihinde keseceğini Yayımladı.

Oyun Sektörüne bakacak olursak, bir çok Oyun geliştiricisi bu açıklamadan sonra normal olarak pozisyonlarını almış durumdalar.

Windows 7 Sevenler artık bilgisayarda daha sağlıklı dolaşabilmeleri için Windows 8.1 versiyonuna geçmek zorunda kalacak. Windows 7’ye nazaran bizlerce Windows 8.1 bir tık daha önde. Şimdi kısaca windows 8.1 tanıyalım.

Windows 8.1 Özellikleri;

Faydalı ipucu: Kolayca alışık olduğunuz masaüstüne erişin veya doğrudan en sevdiğiniz uygulamalara kolayca erişmek için sabitleyebileceğiniz görev çubuğuna gidin. Alışık olduğunuz görev çubuğu uygulamaları açmayı ve uygulamalar arasında geçiş yapmayı kolaylaştırır.

Canlı kutucuklar

Başlangıç ekranınızdaki canlı kutucuklar ile tek bir uygulama bile açmaya gerek kalmadan e-postaları ve takvim randevularını görebilecek, sosyal ağlardaki güncellemeleri görüntüleyebilecek, hatta hava durumu tahminlerini kontrol edebileceksiniz.

Faydalı ipucu: Başlangıç ekranının ortasından yukarı doğru kaydırma hareketi yaparak (veya Başlangıç ekranının sol alt köşesindeki aşağı oka tıklayarak) cihazınızda yüklü olan tüm uygulamaları hızlıca görebilirsiniz.

Arama, paylaşma, yazdırma ve daha fazlası

Düğmeler sayesinde arama, bağlantı ve fotoğraf paylaşma, diğer cihazlara bağlanma ve ayarları değiştirme gibi en sık yaptığınız şeyleri kolayca yapabilirsiniz. Bunları görüntülemek için parmağınızı ekranınızın sağ kenarından içeriye doğru kaydırın (veya farenizi sağ alt köşeye getirin).