Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Donanim Arşivi

Rehber

Windows 10 Yazıcı Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Özellikle ofislerde yazıcı kullanmak şart olabiliyor. Ya da okullarda ödev için sıkça yazıcı kullanılabiliyor. Fakat yazıcınızı Windows 10 üzerinde bir türlü kullanamıyorsanız, bu yazımızda sizlere bir kablosuz veya bir kablolu yazıcıyı Windows 10’da nasıl kullanacağınızı ve Windows 10’da yazıcı ekleme işlemi nasıl yapılır ve Windows 10’da yazıcı bulunamıyor hatası nasıl çözeceğinizi anlattık.

  • Windows 10 Yazıcı Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?
  • Windows 10 Yazıcı Bulamıyor Hatası Nasıl Çözülür?

Windows 10’a Yazıcı Nasıl Eklenir?

Aşağıda anlatacağımız işlemler, kablolu yazıcılar, kablosuz yazıcılar model yazıcılar için uygulanmalıdır. Rehberimizde en basit şekilde bu yolları anlatıyoruz. Böylelikle amatör kullanıcıların bile Windows 10’a yazıcı ekleme işlemini rahatlıkla yapmasını hedefliyoruz.

İlk olarak klavyede sol altta yer alan Windows tuşu ile birlikte Q tuşuna aynı anda basıp Windows’un arama aracını açmanız gerek. Bu adımdan sonra ise bir arama ekranı çıkacaktır.

Karşınıza çıkan arama bölümüne ”Yazıcılar & tarayıcılar” yazın. Hemen üst tarafta karşınıza çıkacak olan ”Yazıcılar & tarayıcılar” sekmesine tıklayın. Fakat bundan sonrası sizin yazıcı modelinizi doğrudan ilgilendiriyor. Bu yüzden yazıcınızın kullanım kılavuzunda yazan bilgilere göre hareket etmeniz önem taşıyor.

Her yazıcıda bu işlemler aynı olmayabiliyor, bu yüzden en doğru bilgileri kullanım kılavuzundan alabileceksiniz.

Yazıcılar sekmesine tıkladıktan sonra açılan sayfadan ”Yazıcı veya tarayıcı ekleyin” bölümüne tıklayın. Bu yöntem sayesinde aynı zamanda kablolu yazıcıları da ekleyebilirsiniz. Buradan sonra sizi Windows zaten yönlendirecektir.

Windows 10 Yazıcı Bulamıyor Hatası Nasıl Çözülür?

Yukarıdaki gibi yazıcınızı eklemeye çalıştınız, fakat buna rağmen ”Windows 10 yazıcı bulamıyor’‘ gibi bir hatayla karşılaşırsanız aşağıdaki işlemleri yaparsanız sorununuzun çözülme olasılığı yüksektir. Bu işlemler gördüğünüz gibi oldukça kısa ve basit.

Az önce yukarıda da gösterdiğimiz gibi Windows tuşu + q tuş kombinasyonu ile arama ekranını açın. Ekrana yazıcı kelimesini yazdıktan sonra ise ”Yazıcılar ve tarayıcılar” sekmesine tıklayın ve son olarak ”Yazıcı veya tarayıcı ekle” seçeneğini seçin.

Yukarıda yer alan görselde de gördüğünüz gibi ”İstediğim yazıcı listede yok’‘ kısmına tıklayacaksınız ve ardından ”Bluetooth, kablosuz veya ağda bulunabilir bir yazıcı ekleyin” adımını kullanarak yazıcınızı ekleyin.

Eğer yazıcınız hala görünmüyorsa Windows 10 tabanlı PC’nizin aynı yerel ağda olduğundan ve ışığının yandığından emin olun.

Bugün sizlere Windows 10’a yazıcı nasıl eklenir? Sorusuna yanıt bulan kısa bir rehber yayınladık. Ayrıca bu rehberle birlikte Windows 10 yazıcı bulamıyor hatası nasıl çözülür? Konusunda da bazı çözümler sunduk.

1998 Ankara doğumlu Mehmet Yılmaz uzun yıllardır Donanım Arşivi'de teknoloji editörlüğü yapmaktadır. Yılmaz, son kullanıcılar için piyasaya çıkan yeni ürünleri ve yine son kullanıcılar tarafından merak edilen ürünleri özgün ve tarafsız olarak değerlendirmekte, incelemektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nin forum tarafında yöneticilik yapmaktadır. Basım ve Yayın Teknolojileri bölümünde eğitim hayatına devam eden Yılmaz’ı aşağıda bulunan sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Furkan

    Haz 15, 2021 at 21:20

    Web sitenize yazar nasıl olabiliriz? Gönüllü olarak güzel içerikler üretebileceğimi düşünüyorum. Cevabınızı bekliyorum. ❤️

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri

Intel’in 12. nesil işlemcileri merakla bekleniyor. Çünkü artık yeni bir üretim sürecine geçilecek, bununla kalmayıp DDR5 bellek desteği, PCI Express 5.0 desteği ve yenilenmiş...

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzun süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football...

Oyun Haberleri

GFN Perşembe Güncellemeleri’nde bu hafta GeForce NOW kütüphanesine 13 yeni oyun ekleniyor ve kütüphanede bulunan PC oyunlarının sayısı 1.000’in üzerine çıkıyor. Tüm üyeler, en...

İnceleme

Elgato markası özellikle yayıncılar ve profesyonel oyuncular için çok iyi ürünler üretiyor diyebiliriz. Geçtiğimiz zamanlarda yaptığımız Elgato Wave 3 mikrofon incelemesinde de bizim beğenimizi...