Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Warframe
Warframe

Konsollar

Warframe, PC ve Tüm Konsollar Arasında Çapraz Oynanmasına Olanak Sağlayan Güncellemesini Getirdi!

Kanadalı Warframe geliştiricisi Digital Extremes, popüler ücretsiz çevrimiçi RPG-nişancı oyunları için uzun bir süredir çapraz platform desteği vaat ediyordu ancak geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarla birlikte bu vaatler uygulamaya döküldü ve bu güncelleme resmî olarak oyuna katıldı. Bugün itibariyle Warframe PC, Xbox, PlayStation ve Switch arasında çapraz oyunu destekliyor.

Platformlar arası oyun açılıp kapatılabilir ve oyuncunun kullandığı platform, kullanıcı adının yanında açıkça belirtiliyor ve bunun yanında ekstra olarak sadece maç içinde değil ekstra olarak ara yüzde de  sohbet edilebilir, takımlara katılabilir, Relays ve Dojo’larda buluşabilir ve tabii ki platformdan bağımsız olarak diğer oyuncularla eşleştirme yapabilirsiniz. Bununla birlikte, özellik kullanıma sunulduğunda çapraz sesli sohbet kullanılamayacak. Platformlar arası kayıtlar da kullanılamayacak ancak Digital Extremes bu seçeneği gelecekte kullanılabilir hale getirmek için hâlâ çalışıyor.

Çeşitli Warframe oyuncu havuzları birleştirildiğinde karışıklığı önlemek için artık herkese bazı durumlarda ihtiyaç duyulabilecek benzersiz bir sayısal kod verilecek. Endişelenmeye gerek yok verilen bu kod çok şanslıysanız nadir durumlarda gerekli olacak.

Warframe Tarafından Verilen Sayısal Kodlar Nasıl Çalışıyor?

“Farklı platformlarda aynı isme sahip oyuncuların belirlenmesine yardımcı olmak için her oyuncuya sayısal bir sonek atanmıştır. Bu son ek, yalnızca oyuncular takımlarına birini davet etmek istediklerinde veya aynı ada sahip olabilecek diğer oyuncularla sohbet etmek istediklerinde gereklidir. Oyuncular son eklerini oyun menüsünden Profillerinde bulabilirler. Konsol oyuncularının Warframe takma adlarına boşluk ekleme yeteneği vardır. PC oyuncularının konsoldaki arkadaşlarına adlarında boşluk bırakarak Fısıldamaları (özel mesaj) için, tam adlarını almak üzere kesme işaretleri kullanmaları gerekir.”

Warframe’i PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5 ve Switch’te oynamak ücretsizdir. Oyun, yeni “Lua’s Prey” güncellemesini yalnızca birkaç gün önce yayımladı.

Aşkın Ali "shagen" Berbergil, 2003 yılında Ankara'da dünyaya gözlerimi açtım, başta Donanım Arşivi olmak üzere birçok yerde E-spor ve Gaming üzerine Editörlük yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavı çalışmalarıma devam ediyorum. Profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri

İkinci el bir ürün almanın riski her zaman olan bir şeydi. Fakat günümüzde ekran kartı madenciliği bittiği için piyasada ciddi anlamda 2. el ekran...

Oyun Haberleri

AMD tarafı yıllardır çok güzel oyun kampanyalarına imza atıyor. Neredeyse her dönem bir oyun hediyesi kampanyası düzenliyorlar. Bu oyun hediyesi kampanyalarından en yenisi ise...

Oyun Haberleri

Birçok popüler oyunu ücretsiz olarak oyunculara dağıtmasıyla bilinen Epic Games tarafından bu hafta verilecek oyunlar belli oldu. Macera ve FPS kategorilerini sevenler için kesinlikle değerlendirilmesi...

Oyun Haberleri

Her ay düzenli olarak kontrol ettimiz Amazon Prime üyelerinin ücretsiz olarak erişebildiği Prime Gaming, hizmetinin kullanıcılarına Şubat ayında ücretsiz olarak sunacağı oyunlar belli oldu....