Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Valorant Bölgesel Lig 2022 Şampiyonu Türkiye Oldu!

Yaşanan sürprizlerle akıllara kazınan Valorant Regional Leagues 2022 finalleri sayısız hüsrana da sahne oldu. Aksiyonu kaçırdıysanız veya yeniden yaşamak istiyorsanız EMEA VRL Finallerine dair özetimiz şu şekilde.

VRL Finalleri Sıralaması

  1. FUT Esports
  2. Team Vitality
  3. Case Esports
  4. Angry Titans
  5. TENSTAR
  6. EXCEL- Team Falcons

Valorant Bölgesel Lig Şampiyonu Türkiye: Birlik

MENA’dan Team Falcons’ı ve DACH’tan Angry Titans’ı mağlup ederek grubundan 2-0’la çıkan FUT, playoff’ları da domine etmeye hazırlanıyordu. Ancak ne yazık ki üst grup yarı finalinde Team Vitality’le karşılaştığı maçta ilk harita Haven’da sadece dört raunt aldı ve bunun ardından bir türlü toparlanmayı başaramadı, karşılaşmayı mağlup tamamladı.

Alt grupta bir kez daha Angry Titans’la karşı karşıya geldi. Rakibi bu kez öncekinden çok daha sıkı mücadele etse de favorilerden biri olarak gösterilmeyen temsilcimizi alt etmeyi başaramadı. Ardından Case Esports’la eşleşen FUT, 3-0’lık net bir skor aldı ve aralarında yeni bir rekabetin doğduğu Vitality’le karşılaşmak üzere finale yükseldi.

İlk VRL Finalleri şampiyonluğunu almaya kararlı olan Vitality ilk iki haritayı kazandı, ancak uzadıkça uzayan ikinci harita Bind onlar için hiç de kolay olmadı. FUT son üç haritada kendini toparlamasını bildi ve Fransa temsilcisine karşı müthiş bir geri dönüş gerçekleştirerek birincilik tahtına oturdu.

Beş harita serisi boyunca dört farklı ajan kullanan Doğukan ‘qRaxs’ Balaban düşmanlarını patır patır indirerek tam bir canavar olduğunu gösterdi. Takımını zafere taşıyan isim oldu. FUT Esports için gelecek çok parlak gözüküyor ve bir sonraki başarılarının ne olacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.


 

Basın bülteninden derlenmiştir.

1998 Ankara doğumlu Mehmet Yılmaz uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde teknoloji editörlüğü yapmaktadır. Yılmaz, son kullanıcılar için piyasaya çıkan yeni ürünleri ve yine son kullanıcılar tarafından merak edilen ürünleri özgün ve tarafsız olarak değerlendirmekte, incelemektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nin forum tarafında yöneticilik yapmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

İnceleme

Termal macunların bilgisayarlarımız için önemi büyük. Soğutucular ile CPU, GPU arasındaki bağlantıyı onlar sayesinde kuruyoruz. Bugünkü kıyaslamamızda ise piyasada 50 TL civarlarında bulunabilen termal...

Teknoloji Haberleri

Nvidia’nın “Ada Lovelace” kod adlı GeForce RTX 4000 serisi ekran kartları bir süredir gündemde. Çünkü ortaya atılan ilk iddialar beklentileri bir hayli yükseltmişti. 2...

Teknoloji Haberleri

NVIDIA bugün, oyunlar ve uygulamalar için NVIDIA RTX nöral işlemeyle yeni bir çağı başlatan, yapay zeka destekli performans artırıcısı DLSS 3 teknolojisini duyurdu. Olağanüstü görüntü...

Oyun Haberleri

Call of Duty: Modern Warfare 2 için açık beta yayımda, ancak birçok oyuncu çok oyunculu oyunun zaten bir bilgisayar korsanlığı sorunu olduğunu keşfediyor. Call...