V3 Oyuncu Bilgisayarı ile Yeni Oyun Testleri

V3 Oyuncu Bilgisayarı ile Yeni Oyun Testleri

Yaklaşık 3 ay önce sizlerin merakla beklediği V3 sistemimizi sizlere sunmuştuk. Buraya tıklayarak videoya, buraya tıklayarak yazılı içeriğe ulaşabilirsiniz. 2000TL civarında hazırlamış olduğumuz sistem bizler gibi sizlerin de gönlünde taht kurmuştu. Güncel fiyatlı sisteme buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu gün sizlerden gelen yoğun talepten ötürü farklı oyunlara da V3 sistemimizi test edeceğiz. Toplamda dört adet güncel ve üst seviye oyunlar ile karşınızdayız.

  • Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
  • Call of Duty: WWII
  • Middle-earth: Shadow of War
  • Wolfenstein II: The New Colossus

Önce sistemimize ve güncel fiyatına değinelim, ardından ise oyun testlerine geçelim.

V3 Sistem Özellikleri ve Fiyatı

Oyun testlerine geçmeden önce sizlere V3 sistemimizin parçaları hakkında bilgi vereceğiz lakin detaylı bir V3 incelemesi isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Efsanevi V3 sistemimizde bulunan bileşenlere aşağıda detaylıca ulaşabilirsiniz.

+ MSI A320M PRO-VH Plushttps://goo.gl/968WYv

+ AMD Ryzen 3 1200https://goo.gl/Yw7Lmy

+ Gskill 8GB 2400MHz CL15 Soğutuculuhttps://goo.gl/2xWUfp

+ MSI Aero GTX 1050Ti 4GBhttps://goo.gl/CWuS7m

+ WD Blue 1TB 7200RPM 64MB Önbellekhttps://goo.gl/Y3sd3y

+ Power Boost 500W A-PFC PSUhttps://goo.gl/N9cZ1Z

+ Power Boost VK-G1002S 3 Kırmızı Led Fanlı Kasahttps://goo.gl/1Hr6Y7

Sizler için V3 sistemi 2000TL civarlarında piyasaya çıkartmıştık. Lakin aradan yaklaşık 3 aylık bir süre geçti ve bu süre zarfında dolar bir hayli yükseldi, Ram fiyatları sebepsiz bir şekilde arttı (Hiç bir şeyden taviz vermemek için 2400MHz hızında Ram kullandığımızı belirtelim) ve bu gibi bazı gelişmeler olunca V3 sistemimizin fiyatı 2400TL‘yi buldu.

Bilgisayarımız hakkında gerekli olan kısa bilgiyi sizlere sunduğumuza göre gelin birbirinden güzel 4 oyunumuzu test edelim.

Oyun Testleri

Sizlere daha önce, Donanım Arşivi Facebook sayfasından ve Donanım Arşivi Dostlar Grubu‘ndan V3 için hangi oyunları test edelim diye sormuştuk ve sizlerin yoğun istekleri doğrultusunda aşağıda bulunan oyun listesini elde etmiştik. Şimdi tek tek bu oyunlarda kaç FPS aldığımıza bakalım.

  • Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
  • Middle-earth: Shadow of War
  • Call of Duty: WWII
  • Wolfenstein II: The New Colossus

İlk olarak sizler için Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege oynadık. V3 sistemimizde FullHD çözünürlükte ULTRA ayarlarda oynadık ve sistemimiz oldukça güzel performans sundu. Ortalama olarak 85 FPS civarlarında gezdiğimizi söyleyebilirim.

Bir sonraki oyunumuz ise oldukça ağır olan Middle-earth: Shadow of War‘dı. Shodow of War’ı FullHD çözünürlükte HIGH ayarlarda oynadık ve V3 sistemimiz akıcı oyun deneyimini yaşattı diyebilirim. 40 FPS civarlarında gezdiğimizi söyleyebilirim.

Kısa süre önce piyasaya çıkan efsanevi seri Call of Duty’nin son oyunu olan World War II‘yi sizler için V3 sistemimizde test ettik. FullHD çözünürlükte ULTRA ayarlarda oyunumuzu test ettik. Ortalama olarak 55 FPS aldığını söyleyebiliriz.

Son oyun testimiz ise kısa süre önce piyasaya çıkış yapan Wolfenstein II: The New Colossus. WII’yi V3 sistemimizde FullHD çözünürlükte ULTRA ayarlarda test ettik. Ortalama olarak 60 FPS aldı. Bizlere akıcı bir oyun deneyimini sunduğunu söylemeliyiz.

Sonuç

Yapmış olduğumuz bu oyun testlerini genel olarak değerlendirmek gerekirse, oldukça güncel ve ağır oyunları meşhur V3 sistemimizde test ettik. V3 bilgisayarımızın bizlere oldukça güzel değerler verdiğini gördük. Yani 2400TL civarına aldığınız bir bilgisayarda oldukça ağır oyunlarda harika deneyimler yaşıyorsunuz.

İstanbul Üniversitesinde Metalurji ve Malzeme Mühendisliği okuyorum. Öğrenimim ile alakası olmasa da çocukluğumdan beri bilgisayara olan ilgim beni bir miktar bu sektöre itti. Bu sektörde aktif olarak 3-4 yıldır çalışıyorum ve birden fazla yayında yazılı ve videolu içerik ürettim. Editörlük haricinde PR sektöründe aktif olarak çalışmalarım bulunmakla beraber Donanım Arşivi'nde Proje Geliştirme ve Editör olarak sizlerleyim.