Üzücü Son: Telltale Games Resmen Kapatılıyor!

Oyun dünyasında küçülmeler ve kapanmalar son dönemde oldukça sıklaşırken, sektörün önemli şirketlerinden biri olan Telltale Games’ten üzücü bir haber geldi. Şirket pek çok çalışanını işten çıkardıktan sonra tasfiye kararı aldığını resmen açıkladı.

Filmleri Oyun Yapan Telltale Games’ten Üzücü Haber!

2004 yılında kurulan oyun şirketi özellikle Game of Thrones, The Walking Dead, Batman, The Wolf Among Us ve Jurassic Park gibi pek çok filmin hikaye odaklı oyunlarını geliştirmişti. Yaklaşık 1 yıldır mali açıdan sorunlar yaşayan Telltale, geçtiğimiz hafta yapılan açıklama ile 225 kişinin işine son verdiğini duyurmuştu. Şirket, yaptığı başka bir açıklama ile kalan 25 kişinin resmi işlemlerin tamamlanmasından sonra ayrılacağını ve Telltale Games’in kapatılacağını açıkladı.

CEO Peter Hawley yaptığı açıklamada kararı alırken oldukça üzgün olduklarını belirtirken, düşük satış rakamlarının daha fazla sürdürülemeyeceğini belirtti. Öte yandan şirketin üzerinde çalıştığı Stranger Things ve The Wolf Among Us 2 oyunları da bağımsız bir geliştirici ortaya çıkmazsa muhtemelen yarıda kalacak.

2016 yılından bu yana Donanım Arşivi internet sitesinde teknoloji editörlüğü yapıyorum. Hayatım boyunca teknoloji ile iç içe olduğum için bu konuda öğrendiklerimi büyük bir heyecanla paylaşıyorum.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin