Üzücü Son: Telltale Games Resmen Kapatılıyor!

Üzücü Son: Telltale Games Resmen Kapatılıyor!

Oyun dünyasında küçülmeler ve kapanmalar son dönemde oldukça sıklaşırken, sektörün önemli şirketlerinden biri olan Telltale Games’ten üzücü bir haber geldi. Şirket pek çok çalışanını işten çıkardıktan sonra tasfiye kararı aldığını resmen açıkladı.

Filmleri Oyun Yapan Telltale Games’ten Üzücü Haber!

2004 yılında kurulan oyun şirketi özellikle Game of Thrones, The Walking Dead, Batman, The Wolf Among Us ve Jurassic Park gibi pek çok filmin hikaye odaklı oyunlarını geliştirmişti. Yaklaşık 1 yıldır mali açıdan sorunlar yaşayan Telltale, geçtiğimiz hafta yapılan açıklama ile 225 kişinin işine son verdiğini duyurmuştu. Şirket, yaptığı başka bir açıklama ile kalan 25 kişinin resmi işlemlerin tamamlanmasından sonra ayrılacağını ve Telltale Games’in kapatılacağını açıkladı.

CEO Peter Hawley yaptığı açıklamada kararı alırken oldukça üzgün olduklarını belirtirken, düşük satış rakamlarının daha fazla sürdürülemeyeceğini belirtti. Öte yandan şirketin üzerinde çalıştığı Stranger Things ve The Wolf Among Us 2 oyunları da bağımsız bir geliştirici ortaya çıkmazsa muhtemelen yarıda kalacak.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.