Uzaya Yollanan Xiaomi Redmi Note 7 Fotoğraf Çekti!

Elon Musk’ın uzaya yolladığı Tesla Roadster, markanın beklediği ilgiyi çekmeyi başarmıştı. Benzer bir hamle yapan Xiaomi ise yeni akıllı telefonu Redmi Note 7 ile yer kürenin fotoğrafını çekti!

Xiaomi Redmi Note 7 Dünyayı Kuş Bakışı Çekti!

Xiaomi Avrupa’nın yaptığı denemede, uzaya yollanacak mini balona 3 boyutlu yazıcı ile üretilen bir düzenek yerleştirildi. Özel tasarım platformun içerisine ise iki adet yüksek çözünürlüklü kameranın yanı sıra etkinliğin başarısız olma ihtimali düşünülerek 3 adet hatıra telefonu eklenmiş.

Gökyüzüne kontrollü bir şekilde bırakılan balon, 35 kilometre irtifaya ulaşarak dünyanın dışına çıktı. Redmi Note 7 bu noktada birkaç kare çekim yaptıktan sonra balon patlatıldı ve düzenek düşürüldü. Balonun havaya bırakıldığı alanın 5 kilometre ötesinde bulunan cihaza herhangi bir zarar gelmediği görülüyor. Bunun da sebebinin balonun yavaş ve kontrollü bir şekilde indirilmesinden kaynaklı olduğu belirtiliyor.


48 megapiksel çözünürlüklü arka kameraya sahip olan Redmi Note 7’nin yüksek irtifada çektiği fotoğraflar oldukça iddialı görünüyor. Son olarak Çinli teknoloji devinin yaptığı bu ilginç deneme ile istediği ilgiyi çekebildiğini söyleyebiliriz.

2016 yılından bu yana Donanım Arşivi internet sitesinde teknoloji editörlüğü yapıyorum. Hayatım boyunca teknoloji ile iç içe olduğum için bu konuda öğrendiklerimi büyük bir heyecanla paylaşıyorum.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin