Uzaya Gönderilen Araçtan Bir Rekor Daha!

Elon Musk‘ın Sahip olduğu Tesla ve SpaceX şirketi her geçen gün daha çok büyümekte. Musk, Geçen yıllarda roket ile markasına sahip olduğu Tesla markalı bir spor aracını uzaya çıkararak bir ilki başarmış ve şuan yeni bir rekora ulaşmış durumda.

Tesla otomobil ve şoför koltuğunda oturan cansız manken, Güneş etrafındaki ilk turunu tamamlamış durumda.

Musk‘ın asıl hedefi aracı sağ salim bir şekilde Marsa göndermek. Bu olasılık pek düşük olsada şimdilik her şey yolunda gözükmekte.

Söz konusu otomobil yeni bir rekora daha imza attı. Musk‘ın uzaya gönderdiği Tesla otomobil ve şoför koltuğunda oturan cansız manken Güneş etrafındaki ilk turunu tamamladı.

Güneş etrafındaki ilk turunu tamamlayan Starman, 1,228,354,453 km yol kat ederek yeni bir rekora ulaşmış durumda.

Otomobildeki Gizli Mesaj

Elon Musk’ın, Mars‘a gönderdiği Tesla ile birlikte minik bir şeyi daha araç ile beraber uzaya yolladığı ortaya çıktı. Arch ismini taşıyan bu cihaz oldukça kıymetli bilgileri barındırıyor.

Depolama cihazı olduğu bu cihazın madeni para boyutunda olduğu söylenmekte. Arch Southampton Üniversitesi’nde görev yapan İngiliz bilim insanları tarafından geliştirildiği söylenmekte.

Arch, bünyesinde bir kütüphane barındırıyor. Uzmanlar Arch’ın milyarlarca yıl bozulmadan kendisini uzayda koruyabileceğini belirtiyor.

The Solar Library‘ (Güneş Kütüphanesi) ismi verilen bu kütüphanenin en ilginç yanı ise ünlü bilim kurgu yazarı Isaac Asimov‘un klasik Vakıf üçlemesine de ev sahipliği yapması oldu.

Musk’ın Aracı sağ salim Marsa ulaşması halinde gerçekten çok büyük başarı ve markalarının reklamını çok iyi yapmış olacak.