Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Twitter’da Hassas İçerik Nasıl Açılır?

Twitter’da “Bu Tweet hassas içerik içerebilir” veya “Aşağıdaki medya hassas içerik içerebilir” uyarısıyla karşılaştınız mı? Bu uyarı şiddet veya çıplaklık gibi hassas içerik barındıran tweetler için yapılır. Varsayılan olarak Twitter, bu içerikleri içerebilecek bu tür medyaları bir uyarıyla kısıtlar. Ancak, isterseniz, özet akışınızda görünmelerine izin verebilirsiniz. Bu yazıda mobil ve PC’de Twitter’da hassas içerik nasıl açılır konusu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Twitter’da Hassas İçerik Uyarısını Kapatma

Twitter hassas içerik uyarısı görseli

İnsanlar, dünya çapında neler olup bittiğini göstermek için genellikle Twitter’da resimler ve videolar yayınlar. Bazen bu medya, şiddet içeren ve yetişkinlere uygun içerik de dahil olmak üzere hassas konuları içerebilir.

Birçok kişi bu tür içeriklerden kaçınmayı tercih eder, bu nedenle Twitter bunları “hassas içerik” etiketiyle işaretler. Görüntüleri ve videoları, medyayı görüntülemeden önce onaylanması gereken bir uyarı mesajıyla sarar. Aynısı, içeriği yayınlayan profilde de görünür.

Ancak, akışınızdaki hassas içeriği görüntülemek konusunda rahatsanız, Twitter’daki “Bu Tweet hassas içerik içerebilir” uyarısından kolayca kaçınabilirsiniz. Aşağıda, Twiter mobil uygulamasında veya web’de nasıl kapatılacağı anlatılmaktadır.

Twitter Hassas İçerik Uyarısını Mobil Uygulamada Kapatma

 • Telefonunuzda Twitter uygulamasını açın.
 • Kenar çubuğu menüsünü açmak için sol üstteki profil resminize tıklayın.
 • Ayarlar ve gizlilik ve ardından Gizlilik ve güvenlik öğesini seçin.
 • Görüntülenen İçeriğe tıklayın.
 • Hassas içerik içerebilecek medyayı görüntüleme bölümünü etkinleştirin.

Twitter Web veya Masaüstü Uygulamasında

 • Tarayıcınızı açın ve twitter.com’a gidin. Henüz yapmadıysanız hesabınızla giriş yapın.
 • Kenar çubuğu menüsünde, Diğer’i tıklayın.
 • Ardından, Ayarlar ve gizlilik > Gizlilik ve güvenlik öğesini seçin.
 • Daha sonra, görüntülenen içeriğe tıklayın.
 • Bu sayfada, Hassas İçerik İçerebilecek Görüntülü Medya kutusunu işaretleyin.

Twitter Aramalarında Hassas İçerikli Medyaya İzin Ver

Varsayılan olarak Twitter, hassas içeriğe sahip medyaları arama sonuçlarında gizler. Aşağıdaki adımları kullanarak bu tweetlerin aramalarda görünmesini sağlayabilirsiniz.

 • PC’nizde Twitter web’i açın.
 • Ayarlar ve gizlilik > Gizlilik ve güvenlik > Görüntülenen içerik’e tıklayın .
 • Arama Ayarları’nı seçin.
 • Burada, Hassas İçeriği Gizle kutusunun işaretini kaldırın.

Aynı adımları Android telefonunuzdaki Twitter mobil uygulamasında da takip edebilirsiniz. Bununla birlikte, ayar şu anda iOS’ta kullanılamıyor.

Twitter'da Hassas İçerik

Tweetlerinizden Hassas İçerik Etiketini Kaldırın

Bazen Twitter, hassas medya politikasına göre yüklediğiniz medyayı hassas olarak işaretleyebilir. Ancak, aşağıda gösterildiği gibi ayarları değiştirerek bunu yapmasını durdurabilirsiniz.

 • Twitter’ı açın ve kenar çubuğunda Diğer’i tıklayın.
 • Ayarlar ve gizlilik > Gizlilik ve güvenlik öğesini seçin.
 • Tweetlerinize tıklayın.
 • Tweetlediğiniz medyayı hassas olabilecek materyal içeriyor olarak işaretle kutusunun işaretini kaldırın.

Aynı adımları Twitter mobil uygulamasında da tekrarlayabilirsiniz. Bununla birlikte, seçenek henüz iOS sürümünde mevcut değildir.

Hassas içeriğe sahip medyaları düzenli olarak yayınlıyorsanız, seçeneği etkin durumda tutun. Aksi takdirde, Twitter hesabınız için seçeneği kalıcı olarak devre dışı bırakabilir.


Tüm bu adımları düzgün bir şekilde uyguladığınız takdirde Twitter’da hassas içerik nasıl açılır? Sorusunun yanıtını kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Eğer sizin için herhangi bir sorun teşkil etmiyorsa bu hassas içerikleri görüntüleyebilir ve buna kalıcı bir çözüm üreterek size sunmuş olduğumuz adımları kolayca uygulayabilirsiniz. Bu sayede hassas içerik görüntüleme işlemini detaylı bir şekilde yapabilirsiniz.

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Instagram’da takip isteği göndermek birçok hesaba erişmek için gerekli adımlardan bir tanesidir. Sosyal medya kullanan birçok kullanıcı bilgilerinin güvenliği ve daha kişisel bir alana...

Sistem Gereksinimleri

Sizlerle uzunca bir süredir paylaştığımız oyun sistem gereksinimleri serimize Senua’s Saga: Hellblade 2 sistem gereksinimleriyle birlikte devam ediyoruz. Çoğu kullanıcı istediği oyunu bilgisayarına indirmeden...

Sinema Haberleri

Cem Yılmaz hayranlarını sevince boğan müjdeli haber geldi: GORA 4 GORA çekimleri başladı! Tam 20 yıl önce vizyona giren ve Türk sinema tarihinde unutulmaz...

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...