Türkiye’deki İlk Xiaomi Mi Store Noktaları Belli Oldu!

Türkiye’deki İlk Xiaomi Mi Store Noktaları Belli Oldu!

“Geldi, gelecek, geliyor” söylentileri ile ülkemiz pazarına girişi yılan hikayesine dönen Xiaomi, artık somut bir adım atmaya hazırlanıyor. Çinli elektronik devinin ülkemizde açacağı Mi Store noktalarının konumu netleşti.

İlk Xiaomi Mi Store, Vadi İstanbul’da Açılıyor!

Donanımhaber’den Erdi Özüağ’ın paylaştığı bilgiye göre, Çinli marka ilk etapta iki Mi Store mağazası açarak ülkemiz pazarına resmi olarak giriş yapacak. İki mağazasını da İstanbul Avrupa Yakası’nda açacak olan Xiaomi, Sarıyer’de bulunan Vadi İstanbul AVM’de mağaza çalışmalarına başlamış görünüyor. Markanın diğer mağazası ise Bayrampaşa’da yer alan Forum İstanbul’da açılacak.

Xiaomi Mi Store, markanın geniş ürün gamını kullanıcılara deneyimlettiği mağazalar olarak biliniyor. Aldığımız bilgilere göre ay sonuna yetiştirilmeye çalışılan mağazalardan ilki önümüzdeki ay düzenlenecek bir lansman ile açılacak. Son olarak Xiaomi Türkiye etiketli ürünlerin servis faaliyetlerini ise Genpa’nın üstleneceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.