Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Top Gun: Maverick, Yurtiçi Gişede Titanic’i Geride Bıraktı

Yaşanan onlarca sıkıntıdan ve ertelemeden sonra en sonunda Top Gun serisi beyazperdeye geri dönmeyi başardı. Başrolünde Tom Cruise‘un bulunduğu Top Gun: Maverick filmi ise beklentiyi karşılamayı başardı.

İnceleme puanları, kullanıcı yorumları gibi etmenler açısından oldukça başarılı bir iş ortaya koyan film, gişede oldukça iyi iş çıkartara 1 milyar gişe hasılatını geçmeyi başardı. Ayrıca film 2022 yılının en çok izlenen filmi ünvanına sahip.

Top Gun: Maverick, Titanic Seviyesine Geldi

Tom Cruise’un En İyi Filmi Top Gun: Maverick, oldukça iyi iş çıkartmaya devam ediyor. Mayıs ayında vizyona girmesinden beri adından çok kez söz ettirmeyi başaran yapım, yurtiçi gişede kült haline gelmiş yapımı geçmeyi başardı.

Variety tarafından kaleme alınan habere göre, Top Gun: Maverick yurtiçi gişede en çok izlenen 7.film olmak üzere. Yurtiçi gişede 657 milyon doların üzerinde hasılat elde eden yapım, kült haline gelen Titanic ile neredeyse aynı seviyeye geldi. Titanic yurtiçi gişede 659 milyon doların üzerinde hasılat elde etmeyi başarmıştı.

İki yapım arasında şuanda hemen hemen 2 milyon dolarlık bir fark bulunuyor. Ancak aradaki fark en kısa sürede kapanacak ve Top Gun: Maverick yurtiçi gişede en çok izlenen 7.film olacak.

Kaynak; ScreenRant

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Özellikle AMD tarafı oyun hediyesi kampanyalarını sıkça düzenliyor. Bunlardan en yenisi ise AMD Radeon RX 7700 XT ve AMD Radeon RX 7800 XT modellerinden...

Oyun Haberleri

Bugün Riot Games ve VALORANT 12 Haziran 2024’te çıkacak olan en yeni haritası Abyss’i duyurdu. Abyss VALORANT’ın sınırları olmayan ilk haritası ve oyuncuları yetenek...

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunseverleri memnun etmeye devam ediyor. Bu hafta, hem hız hem de strateji tutkunları için iki oyun...

Oyun Haberleri

Call of Duty serisinin yeni oyunu Black Ops 6, Xbox Games Showcase etkinliğinde geniş bir tanıtım yaptı ve ardından düzenlenen detaylı bir etkinlikte oyun...