TikTok Resmen Akıllı Telefon İşine Giriyor!

Video paylaşım ağı TikTok, son 1 yılda büyük bir bilinirliğe ulaştı. Zaman zaman tartışmalara konu olan platform bu bilinirliğini de kullanarak akıllı telefon pazarına adım atmaya karar verdi!

Bu da Oldu: TikTok Markalı Akıllı Telefon Geliyor!

Pekin merkezli yazılım şirketi ByteDance, 2017 yılında satın aldığı musical.ly adlı uygulamanın adını TikTok olarak değiştirdi. Video paylaşım uygulaması bu dönüşümden sonra bir anda meşhur oldu ve yüz milyonlarca kullanıcıya ulaştı. Gelen son haberlere göre ByteDance, bir süredir TikTok markasını taşıyacağı söylenen akıllı telefon projesi üzerine çalışıyor.

Çinli bir başka akıllı telefon üreticisi olan Smartisan’ın patentlerini satın alan ByteDance, yaklaşık 7 aydır bu proje üzerine çalışıyor. Şirketin akıllı telefon projesinin başında olan isim ise Smartisan’ın eski yöneticisi Wu Dezhou. Ayrıca bu projede daha önce Smartisan bünyesinde çalışan mühendis ve tasarım ekibinin de yer aldığı belirtiliyor.

İşletim sistemi olarak Android’i kullanacak olan telefonun içerisinde TikTok uygulamasının ön yüklü olarak geleceğini şimdiden söyleyebiliriz. Markanın ilk etapta ürünlerini Çin pazarına sunacağı da gelen bilgiler arasında yerini alıyor. Bakalım popüler video paylaşım uygulaması, kısa zamanda yakaladığı şöhretini akıllı telefon pazarında da sürdürebilecek mi?

2016 yılından bu yana Donanım Arşivi internet sitesinde teknoloji editörlüğü yapıyorum. Hayatım boyunca teknoloji ile iç içe olduğum için bu konuda öğrendiklerimi büyük bir heyecanla paylaşıyorum.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin