TikTok Resmen Akıllı Telefon İşine Giriyor!

TikTok Resmen Akıllı Telefon İşine Giriyor!

Video paylaşım ağı TikTok, son 1 yılda büyük bir bilinirliğe ulaştı. Zaman zaman tartışmalara konu olan platform bu bilinirliğini de kullanarak akıllı telefon pazarına adım atmaya karar verdi!

Bu da Oldu: TikTok Markalı Akıllı Telefon Geliyor!

Pekin merkezli yazılım şirketi ByteDance, 2017 yılında satın aldığı musical.ly adlı uygulamanın adını TikTok olarak değiştirdi. Video paylaşım uygulaması bu dönüşümden sonra bir anda meşhur oldu ve yüz milyonlarca kullanıcıya ulaştı. Gelen son haberlere göre ByteDance, bir süredir TikTok markasını taşıyacağı söylenen akıllı telefon projesi üzerine çalışıyor.

Çinli bir başka akıllı telefon üreticisi olan Smartisan’ın patentlerini satın alan ByteDance, yaklaşık 7 aydır bu proje üzerine çalışıyor. Şirketin akıllı telefon projesinin başında olan isim ise Smartisan’ın eski yöneticisi Wu Dezhou. Ayrıca bu projede daha önce Smartisan bünyesinde çalışan mühendis ve tasarım ekibinin de yer aldığı belirtiliyor.

İşletim sistemi olarak Android’i kullanacak olan telefonun içerisinde TikTok uygulamasının ön yüklü olarak geleceğini şimdiden söyleyebiliriz. Markanın ilk etapta ürünlerini Çin pazarına sunacağı da gelen bilgiler arasında yerini alıyor. Bakalım popüler video paylaşım uygulaması, kısa zamanda yakaladığı şöhretini akıllı telefon pazarında da sürdürebilecek mi?

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.