Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

10.000 Ships (The Thousand Ships)
10.000 Ships (The Thousand Ships)

Sinema Haberleri

Game of Thrones Dizisi, The Thousand Ships Yeniden Geliştirme Aşamasında

George R.R. Martin tarafından kaleme alınan “Buz ve Ateşin Şarkısı” kitap serisinden uyarlanan ve 2019 yılında oldukça acı bir final yaparak ekranlara veda eden Game of Thrones dizisi, birçok ödüle layık görüldü ve birçok rekor kırmayı başardı. Dizi boyunca birçok hanedandan bahsedildi ve derin hikayelere sahip olan birçok karakter izleyici karşısına çıkarıldı.

Hal böyle olunca HBO, elindeki hikayeleri kullanmaya ve oldukça büyük bir izleyici kitlesine sahip olan diziyi yeni yan yapımlar ile genişletme kararı verdi. Bu karar doğrultusunda ilk olarak House of the Dragon dizisi izleyici karşısına çıktı. Geçtiğimiz aylarda; A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight, Tales of Dung and Egg ve Aegon the Conqueror dizisi üzerinde çalışıldığı duyuran yapımcılar; yeni live-action ve animasyon yapımları üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Daha önce geliştirme aşamasında olan ve HBO tarafından rafa kaldırılan, 10.000 Ships (The Thousand Ships) dizisinin yeniden geliştirme aşamasında alındığı George R.R. Martin tarafından resmi blogu üzerinden duyuruldu.

The Thousand Ships Dizisi Geliyor

10.000 Ships (The Thousand Ships)

Geçtiğimiz günlerde George R.R. Martin tarafından resmi blogu üzerinden, daha önce geliştirme aşamasında olan ve HBO tarafından rafa kaldırılan 10.000 Ships (The Thousand Ships) dizisinin yeniden geliştirme sürecine alındığını duyurdu. Projeye karşı umutları yeniden yeşerten Martin, Pulitzer Ödülü sahibi yazar Eboni Booth‘nin projeye dahil olmasının ardından dizinin yeniden geliştirme sürecine alındığını belirtti.

George R.R. Martin tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

Broadway’de ve Broadway dışındaki ödüllü oyunlarını yazıp üretmediği zamanlarda boş durmaması için, HBO ve ben onu beraber çalışmaya davet ettik. Eboni Booth, Nymeria ve Rhoynar hakkında bir Game of Thrones spin-off projesi olan 10.000 Ships (The Thousand Ships) için yeni bir pilot bölüm üzerinde, Eboni Booth resmen çalışmaya başladı.

Daha Önce Üzerinde Çalışıldığı Açıklanan Game of Thrones Projeleri

Duyurulan ve Onay Verilen Dizi Projeleri

Geliştirildiği Bilinen Dizi Projeleri

  • 10.000 Ships (The Thousand Ships)
  • The Sea Snake
  • The Golden Empire
  • Flea Bottom
  • Snow

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

EA Sports’un FIFA ile olan uzun süreli ortaklığının sona ermesinden bu yana geliştirilen ikinci futbol oyunu olan EA Sports FC 25, büyük beklentilerle geliyor....

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştirme stüdyosu Motion Blur, yeni oyunları Black State‘i tanıttı. Üçüncü şahıs aksiyon-macera türündeki bu yeni yapım, PC platformu için Steam ve...

Teknoloji Haberleri

Geçtiğimiz günlerde AMD Ryzen 9 9900X model işlemcinin Geekbench performans testi ortaya çıkmıştı. Şimdi ise daha genele hitap edecek olan AMD Ryzen 5 9600X...