Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Tesla, Tüm Modellerini Türkiye’ye Getiriyor!

Elektrikli araç üretimi ve otonom sürüş konusunda öncü markalardan birisi olan Tesla, tüm modelleri ile birlikte ülkemize 2022 yılı içerisinde giriş yapıyor.

Tüm Modeller Gelecek

Tesla ve SpaceX şirketlerinin kurucusu olan Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile beraber yaptığı görüşme ve Anıtkabir ziyaretinin arkasındaki sır nihayet ortaya çıktı. Dünyanın en büyük elektrikli araç üreticilerinden birisi olan Tesla, Türkiye’de kurduğu Tesla Motorları isinli şirketiyle tüm modellerini ülkemize getiriyor. İçerinde 4 farklı modelin de bulunduğu listede en hızlı araç ünvanına sahip Model S‘de bulunuyor.

Türkiye CEO’su Belli Oldu

Hürriyet’ten Eyüp Serbest‘in haberine göre, Türkiye’de bulunan Tesla Motorları şirketin sermayesini 50 milyon lira ödenek ile arttıran Elon Musk, iş görüşmesini bizzat yaparak 2015 yılından bu yana Lufthansa Havayolları şirketinin Türkiye-Irak bölümünde CEO olarak görev yapan ve kuruluşun yüzde 20’lik kesiminde büyük pay sahibi olan Kemal Geçer’i Türkiye şirketine CEO olarak transfer etti.

Bununla birlikte şirket, şimdiden Superchargers istasyonlarının yerini ve bulunduğu şehirleri planlamış durumda. Şimdilik 10 farklı şehirde yer alan Superchargers istasyonlarının sayısının, yakın zamanda artacağına inanıyoruz.

Planlanan liste içerisinde Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek (Sakarya), İstanbul, İzmir ve Konya şehirleri yer alıyor.

 

Yazar

3 yıldır devam ettiği editörlük kariyerini Donanım Arşivi'nde devam ettiren Alperen, akıllı telefonlar ve yazılım konularında haber içeriği üretiyor. Aynı zamanda rehber içeriklerini de seviyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

EA Sports’un FIFA ile olan uzun süreli ortaklığının sona ermesinden bu yana geliştirilen ikinci futbol oyunu olan EA Sports FC 25, büyük beklentilerle geliyor....

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştirme stüdyosu Motion Blur, yeni oyunları Black State‘i tanıttı. Üçüncü şahıs aksiyon-macera türündeki bu yeni yapım, PC platformu için Steam ve...

İnceleme

AMD Ryzen 5 8400F ve Ryzen 7 8700F model işlemciler merak edilen modellerden biri. Çünkü bu işlemciler AM5 sokete geçiş işlemcisi olarak görülüyor. Muhtemelen...