Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Steam’in Kasım 2022 Anketinde Henüz Piyasaya Sürülmemiş İki Mac Göründü

Apple, 14 inç ve 16 inç Macbook Pro serisinin yükseltilmiş modellerini 2023’te piyasaya sürmeyi planlıyor. Yaklaşan makineler, gelişmiş CPU ve GPU özelliklerine sahip yeni M2 serisi yongaları barındıracak. En son bilgilere göre, Steam’in Kasım 2022 anketinde henüz piyasaya sürülmemiş iki Mac yer aldı.

“Mac14,6” ve “Mac15,6” Adlarındaki Mac’ler Steam Veritabanında Tespit Edildi

Steam’in Kasım 2022 anketi, 13 inç M2 MacBook Pro, M2 MacBook Air, Mac Studio ve diğer modellere karşılık gelen tanımlayıcılara sahip iki yayınlanmamış Mac’i vurgulamaktadır. “Mac14,6” ve “Mac15,6” tanımlayıcılarının her ikisi de yüzde 0 kullanımla listeleniyor, ancak görünen o ki Apple yakında çıkacak Mac’leri Steam’in oyun platformunda özel silikonla test ediyor.

Apple’ın özel silikonlu piyasaya sürülmemiş Mac’leriyle ilgili ayrıntıları ilk kez duymuyoruz. Daha önce, Apple’ın M2 Max yonga setinin Geekbench puanları , tek ve çok çekirdekli performansı göstermek için çevrimiçi olarak ortaya çıktı. M2 Max çipinin yükseltilmiş 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modelleriyle birlikte gelmesini bekliyoruz.

Daha önce Apple’ın yeni M2 Pro ve M2 Max MacBook Pro modellerini bu yılın son çeyreğinde duyuracağı da söylenmişti. Ancak görünürde herhangi bir bilgi olmayınca çıkış 2023 yılına ertelenmiş gibi görünüyor . M2 Pro ve M2 Max yongaları makinelerin öne çıkanları olurken, daha yüksek bellek yapılandırmaları görebiliriz .

M2 çip, bu yılın başlarında M2 MacBook Air, M2 MacBook Pro ve M2 iPad Pro modelleriyle birlikte duyurulmuştu. Apple, potansiyel olarak M2 Pro ve M2 Max MacBook Pro modellerini gelecek yıl piyasaya sürecek, ancak tasarım konusunda büyük bir değişiklik beklenmiyor.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

EA Sports’un FIFA ile olan uzun süreli ortaklığının sona ermesinden bu yana geliştirilen ikinci futbol oyunu olan EA Sports FC 25, büyük beklentilerle geliyor....

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştirme stüdyosu Motion Blur, yeni oyunları Black State‘i tanıttı. Üçüncü şahıs aksiyon-macera türündeki bu yeni yapım, PC platformu için Steam ve...

İnceleme

AMD Ryzen 5 8400F ve Ryzen 7 8700F model işlemciler merak edilen modellerden biri. Çünkü bu işlemciler AM5 sokete geçiş işlemcisi olarak görülüyor. Muhtemelen...

Oyun İndirimleri

Epic Games, oyuncuları sevindirmeye devam ediyor! Her hafta ücretsiz olarak sunduğu oyunlar serisine bir yenisini daha ekledi. Bu hafta, Floppy Knights ücretsiz olarak indirilebilir....