Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Steam’in Kasım 2022 Anketinde Henüz Piyasaya Sürülmemiş İki Mac Göründü

Apple, 14 inç ve 16 inç Macbook Pro serisinin yükseltilmiş modellerini 2023’te piyasaya sürmeyi planlıyor. Yaklaşan makineler, gelişmiş CPU ve GPU özelliklerine sahip yeni M2 serisi yongaları barındıracak. En son bilgilere göre, Steam’in Kasım 2022 anketinde henüz piyasaya sürülmemiş iki Mac yer aldı.

“Mac14,6” ve “Mac15,6” Adlarındaki Mac’ler Steam Veritabanında Tespit Edildi

Steam’in Kasım 2022 anketi, 13 inç M2 MacBook Pro, M2 MacBook Air, Mac Studio ve diğer modellere karşılık gelen tanımlayıcılara sahip iki yayınlanmamış Mac’i vurgulamaktadır. “Mac14,6” ve “Mac15,6” tanımlayıcılarının her ikisi de yüzde 0 kullanımla listeleniyor, ancak görünen o ki Apple yakında çıkacak Mac’leri Steam’in oyun platformunda özel silikonla test ediyor.

Apple’ın özel silikonlu piyasaya sürülmemiş Mac’leriyle ilgili ayrıntıları ilk kez duymuyoruz. Daha önce, Apple’ın M2 Max yonga setinin Geekbench puanları , tek ve çok çekirdekli performansı göstermek için çevrimiçi olarak ortaya çıktı. M2 Max çipinin yükseltilmiş 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modelleriyle birlikte gelmesini bekliyoruz.

Daha önce Apple’ın yeni M2 Pro ve M2 Max MacBook Pro modellerini bu yılın son çeyreğinde duyuracağı da söylenmişti. Ancak görünürde herhangi bir bilgi olmayınca çıkış 2023 yılına ertelenmiş gibi görünüyor . M2 Pro ve M2 Max yongaları makinelerin öne çıkanları olurken, daha yüksek bellek yapılandırmaları görebiliriz .

M2 çip, bu yılın başlarında M2 MacBook Air, M2 MacBook Pro ve M2 iPad Pro modelleriyle birlikte duyurulmuştu. Apple, potansiyel olarak M2 Pro ve M2 Max MacBook Pro modellerini gelecek yıl piyasaya sürecek, ancak tasarım konusunda büyük bir değişiklik beklenmiyor.

2003 yılında dünyaya gelen Emir Çiftci, yeni başladığı kariyerinde Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaya devam etmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Şu sıralar sizlere maalesef çok sayıda zam haberi yapmak zorunda kaldık. Geçtiğimiz günlerde de Spotify paketlerine zam yapmıştı. Steam platformu ise son zamanlarda bir...

Oyun İndirimleri

Epic Games, yıllardır yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager serisi gibi oyunları...

Oyun Haberleri

Geçtiğimiz saatlerde yayımlamış olduğumuz haberle birlikte birçok AAA seviyesindeki oyuna inanılmaz derecede zamlar geldi ve bu zamlarla birlikte fiyatların hiperbolik bir şekilde artışına şahit...

Teknoloji Haberleri

AMD’nin 3D V-Cache teknolojisini barındıran ilk işlemcisi olan Ryzen 7 5800X3D model işlemcisi beklenenin üzerinde bir performansla gelince insanlar bu teknolojiye ciddi anlamda sıcak...