Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Starfield Türkçe Yama -Gamepass-

Starfield oyunu ilk detaylar verildiğinden beri büyük ilgi odağı oldu. Fakat bu oyunda ciddi anlamda diyalog ve hikaye anlatımı olduğu için aslında iyi bir İngilizce dil bilgisi de istiyor. Haliyle çoğu kullanıcı Starfield Türkçe yama nasıl yapılır? Bunu araştırmaya başladı. Bugünkü rehberimizde Starfield Xbox Gamepass sürümüne Türkçe yama nasıl yapılır bunu anlatacağız, aslında bu işlem oldukça kolay!

Starfield Türkçe Yama Nasıl Kurulur?

Starfield Türkçe yama nasıl kurulur? Bu soru çokça soruluyor. Bu oyunu Xbox Gamepass hizmeti üzerinden oynayan ciddi bir kitle bulunuyor. Haliyle bu rehberde Gamepass üzerinden oynayanlar için bir anlatım yapacağız. Bu oyun için Twitter gibi yerlerde resmi Türkçe desteği için ciddi bir kampanya başlatıldı. Bu durumdan yapımcıların da haberi var diye düşünüyoruz, o yüzden ilerleyen tarihlerde resmi bir Türkçe dil desteği bile gelebilir. Fakat şimdilik makine çeviri gibi çözümlere başvuruyoruz.

Starfield Türkçe Yama Kurulum

Starfield Türkçe yama indirme

 

 1. Öncelikle BURAYA tıklayarak Starfield Türkçe yama dosyasını indirin.
 2. Google Drive’da 2 farklı dosya göreceksiniz, ikisini de bir klasöre çıkartın.
 3. İndirdiğiniz Türkçe yama klasörünün içindekileri kopyalayın.
 4. Kopyaladığınız dosyaları oyunun kurulu olduğu konuma yapıştırın.
 5. Daha sonra Türkçe font modunu da kopyalayın ve oyunu yüklediğiniz klasöre yapıştırın.
 6. Böylelikle Starfield Türkçe yama kurulum işlemi bitmiş olacak.

Oyunun kurulu olduğu konum sizin yüklerken seçtiğiniz koruma göre değişiklik gösterecektir. Oyunun nereye kurulu olduğunu bilmiyorsanız öncelikle Xbox uygulamasını açın.

Xbox uygulamasını açtıktan sonra solda Starfield oyununa sağ tık yapın. Yönet/Manage seçeneğine tıklayın. Daha sonra açılan pencereden Dosyalar/Files sekmesini seçin. Oyunun kurulu olduğu klasörü oradan öğrenebilirsiniz. Starfield Türkçe yama dosyalarını da o klasörün içine atabilirsiniz.

Starfield Türkçe yama makine çeviridir. Yani çeviride hatalar görme olasılığınız çok yüksek. Fakat bizim deneyimlerimizde genel anlamda anlaşılır olduğunu gördük. Normal çevirinin ise şu an için ücretli olarak satıldığını belirtmeden geçmeyelim.

NOT: Çeviri dosyaları Nexus Mods üzerindeki ASCtheWhiteWolf isimli yapımcıdan alınmıştır. Üye olmanıza gerek kalmaması için Google Drive’a tarafımızca yüklenmiştir.

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

3 Yorumlar

3 yorum var

 1. Ramazan

  Eyl 15, 2023 at 08:47

  Kardeşim koyuyorsun madem Anonymous çevirisini koysana.saçma sapan Google çeviriyi koymuşsun

  • Mehmet Yılmaz

   Eyl 16, 2023 at 02:50

   Merhaba. Yamanın 85 TL ücretini her isteyen için karşılarsanız ekleyebiliriz.

  • garip bir kul

   Eyl 18, 2023 at 08:38

   Anonymous çevirisi için insanlar emek ediyor, “emek” nedir bilir misin? Duydun mu hiç daha önce?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

The Witcher serisinin dördüncü oyunu, heyecan verici bir gelişmeyle geri dönüyor. Oyun direktörü Sebastian Kalemb‘in açıklamalarına göre, Geralt of Rivia‘nın serideki rolü hala belirsizliğini...

Oyun Haberleri

Rockstar Games, uzun süredir beklenen Grand Theft Auto serisinin yeni oyunu GTA 6 için heyecan verici bir adım atıyor. 5 Aralık TSİ 17:00’de yayınlanacak...

Oyun Haberleri

Birçok oyunseverin heyecanla beklediği Grand Theft Auto VI‘nın ilk fragmanı, 5 Aralık Salı günü TSİ 17:00’da resmi olarak tanıtılacakken beklenmedik bir şekilde saatler önce...

Oyun Haberleri

Rockstar Games, uzun bir bekleyişin ardından sonunda Grand Theft Auto 6‘yı duyurdu. Sızıntılar nedeniyle duyuru hızlandırılsa da, heyecanlı hayranlar için fragmanın yayınlanması büyük bir...