Shuttle’dan DVD Okuyucu Boyutunda Bilgisayar!

Shuttle’dan DVD Okuyucu Boyutunda Bilgisayar!

Tayvan merkezli mini bilgisayar üreticisi Shuttle, yeni bilgisayarı DH370’i duyurdu. Ufak boyutuyla her yere taşınabilen Shuttle XPC DH370, bu tarz bir çözüm arayanlar için performans vaat ediyor!

Intel Coffee Lake İşlemcili Shuttle DH370 Çantaya Giriyor!

Yalnızca 1.3 litre hacmindeki Shuttle DH370, 19×16.5×4.3 cm boyutlarıyla neredeyse bir DVD okuyucu büyüklüğünde. Bu da mini bilgisayarı kolayca her yere götürebilmenize olanak sağlıyor. Kapağını kaldırdığımızda H370 anakart ile karşılaştığımız bilgisayar, kullanıcısına 8. nesil Intel Core işlemci ailesinden seçenekler sunuyor. Maksimum konfigürasyonda Core i7 serisi işlemcinin bulunması ve 65W TDP değerine kadar olan tam boy işlemci değişimi ise dikkat çekiyor.

Grafik tarafında Intel’in bütünleşik HD Graphics çözümünü kullanan mini bilgisayarda 32 GB’a kadar SO-DIMM DDR4 RAM desteği sunuluyor. Depolama tarafında ise M.2 NVMe SSD’nin yanı sıra 2.5″ SATA HDD/SSD desteği bulunuyor.

DisplayPort ve HDMI çıkışları sayesinde 3 adet 4K monitöre aynı anda görüntü aktarabilen mini bilgisayarda Gigabit ethernet portunun yanı sıra Wi-Fi harici anten desteği de sunulmuş. Tüm bu sistemin soğutulmasına ise üst kısıma konumlandırılan iki adet fan yardımcı oluyor.

Son olarak Avrupa pazarında satışa sunulan Shuttle DH370’in başlangıç fiyatının 244 Euro olduğunu belirtelim.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.