Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

Samsung’dan Apple’a Yeni Gönderme

Samsung ve Apple uzun süredir uğraşıyorlar ve Apple iPhone 14‘ü piyasaya sürmeyi planlarken, Samsung’dan bir kez daha Apple’a göndermeli bir reklam geldi. Elbette, her iki şirketin paylaştığı rekabeti biliyoruz, ancak iyi haber şu ki, bu rekabetler, gördüğümüz bazı harika cihazlar ve yenilikler sunmaktan sorumlu. 

Samsung, Galaxy Telefonlarındaki Özelliklerle Övünerek Bir Kez Daha Apple’a Gönderme Yaptı

Samsung ABD’nin resmi YouTube kanalı, Galaxy S22 Ultra ve Galaxy Z Flip 4‘ün tüm yenilikçi özelliklerini sergileyen “Buckle Up” adlı yeni bir reklam yayınlandı. Reklam, Galaxy S22 Ultra’daki 108 megapiksel kamerayı vurguluyor. Galaxy Z Flip 4’ün katlanabilir tasarımı ve S22 Ultra’nın çekebildiği epik ay resimleri öne çıkarılıyor. Bu belirtilen özellikler yaklaşmakta olan iPhone’da kullanılamayacak olanlardan seçilmiş olanlar.

Samsung reklamındaki son slogan ise “Bu yenilik size yaklaşmakta olan bir iPhone’a gelmiyor.”olarak seçilmiş. Sonuç olarak, en son reklamın Apple’ın bir süredir iPhone için sunduğu düşük çözünürlüklü kameralarına bir gönderme yaptığı belii. Reklam ayrıca bu özelliklerin Galaxy telefonlarında zaten mevcut olduğuna dikkat çekiyor.

Samsung’un iPhone X Çentiğine Yaptığı Gönderme

Bu, Samsung’un Apple’a ilk kez gönderme yapması değil. Zira iPhone X’deki çentik, Apple’ın kulaklık jakını çıkarma kararı ve diğer örnekler de dahil olmak üzere sayısız vesileyle Apple’a gönderme yapmıştı.

Son olarak, Apple ve Samsung’un birbirlerine karşı tam bir düşmanlık beslemekten ziyade dostça bir rekabet içinde olduklarını belirtmekte fayda var. Çünkü her iki şirketinde birbirleriyle birçok yönden ortaklıkları bulunuyor.

 

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

İnceleme

Yıllardır çok sayıda oyuncu monitörü inceledik. Bunlar arasında uygun fiyatlı ürünler de bulunuyorken çok daha pahalı ürünler de bulunuyordu. Bugün inceleyeceğimiz Gamepower Rapid 27...

Telefon Haberleri

Oppo, yeni fiyat performans odaklı telefonu Oppo A3 Pro  modeli ile akıllı telefon pazarında yeni bir sayfa açıyor. İşte telefonun teknik özellikleri. Oppo A3...

Teknoloji Haberleri

Nvidia, GeForce RTX 4090 ekran kartını piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra bazı kullanıcılar bu ekran kartlarının 12VHPWR adı verilen yeni güç konnektörlerinin eridiğini,...

Oyun Haberleri

Manor Lords, şehir kurma oyunları tutkunları arasında büyük heyecan uyandıran bir oyun olarak öne çıkıyor. Steam’in en çok arananlar listesinde zirveye yerleşen bu oyun,...