Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

Samsung S22 Ailesi, Geri Dönüştürülebilir Malzemelerden Üretilecek

Samsung, Galaxy S22 serisi telefonlarının tanıtımını 9 Şubat’ta sunmaya hazırlanıyor. Samsung, 2022’nin ilk Unpacked etkinliği öncesinde, amiral gemisi telefonların okyanusa bağlı atılmış balıkçı ağlarıyla yapılan “yeni bir malzeme” içerdiğini açıkladı.

Amiral Gemisi Çevreci Olacak

Bu yeni materyalin kullanımı, samsung’un Galaxy for the Planet yolculuğunda şirketin çevresel ayak izini en aza indirmeyi ve “Galaxy topluluğu için daha sürdürülebilir yaşam tarzlarını teşvik etmeye yardımcı olmayı” amaçlayan önemli bir adıma işaret ediyor.

Samsung, tehlikeli atık haline gelecek atılmış balıkçı ağlarına yeni bir hayat vererek, yaratıcı çözümü sayesinde gezegenimizin kaynaklarını korumak için daha azıyla nasıl daha fazlasını yapabileceğimizi örnekliyor.

Galaxy S22 serisi telefonlar yeni malzemeyi ilk kullanan cihazlar olacak olsa da, Samsung gelecekte Galaxy ürün serisi boyunca kullanma planlarını doğruladı. Samsung ayrıca geri dönüştürülmüş tüketici sonrası malzeme ve geri dönüştürülmüş kağıt gibi diğer çevre dostu malzemelerin kullanımını da genişletecektir.

FAO Consultants tarafından hazırlanan bir rapora göre, her yıl yaklaşık 640.000 ton balık ağı denize terk ediliyor. Bu “hayalet ağlar” deniz canlılarını birbirine kuşatıyor, mercan resiflerine zarar veriyor ve çevrenin hassas dengesini bozuyor. Ayrıca balinalar da dahil olmak üzere her türlü deniz canlısının popülasyonundaki düşüşün arkasındaki en önemli nedenler arasındadır.

Yazar

3 yıldır devam ettiği editörlük kariyerini Donanım Arşivi'nde devam ettiren Alperen, akıllı telefonlar ve yazılım konularında haber içeriği üretiyor. Aynı zamanda rehber içeriklerini de seviyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, oyunculara sunduğu ücretsiz oyunlarla dikkat çekmeye devam ediyor. Bu hafta, nostaljik bir arcade oyun deneyimi sunan Arcade Paradise ve gerilim dolu atmosferiyle...

Oyun Haberleri

EA Sports, futbol tutkunlarının merakla beklediği FC 25’in resmi tanıtım fragmanını nihayet yayınladı. Bu yeni sürümde, Real Madrid ve İngiltere Milli Takımı’nın genç yıldızı...

Teknoloji Haberleri

El konsolları şu an için daha çok AMD’nin APU çözümlerinden yararlanıyor. Tabii ki Intel’in çözümleri de var fakat AMD’nin APU’ları kadar başarım gösteremiyorlar genelde....

Motorlu Taşıtlar

Xiaomi markası çok eski bir marka değil, hatta yeni bile sayılır. Fakat kısa sürede muazzam bir büyüme elde etti ve çok geniş bir ürün...