Samsung, Katlanabilir Telefonu Galaxy Fold’u Duyurdu!

123

Samsung, Katlanabilir Telefonu Galaxy Fold’u Duyurdu!

Koreli teknoloji devi Samsung, dün düzenlediği Galaxy Unpacked 2019 etkinliğinde dünyanın ilk katlanabilir telefonu Galaxy Fold’u tanıttı. Telefon tanımını baştan aşağı değiştirecek olan Samsung Galaxy Fold ile ilgili detaylar haberimizde!

Telefonun Tanımı Değişiyor: İşte Samsung Galaxy Fold!

Bugüne kadar görülmemiş bir akıllı telefon deneyimi sunmayı hedefleyen Samsung Galaxy Fold, bu pazarda yeni bir kategori açıyor. Tablet ile telefon formatlarını tek cihaz altında buluşturan Galaxy Fold, ayrıca markanın esnek ekran konseptini de kullanan ilk seri üretim akıllı telefon olacak.

İç kısmında 7.3 inç boyutunda ve QXGA+ çözünürlüğünde (1536×2152 piksel) bir Dinamik AMOLED ekrana sahip olan Galaxy Fold, bu ekranında 4.2:3’lük bir format sunuyor. Tablet mantığındaki bu iç ekranda aynı anda 3 işlemi rahatlıkla gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca yüzlerce parçadan oluşan benzersiz menteşe sistemi sayesinde cihazın esnek ekranında herhangi bir fiziksel sorun yaşanmayacağının da altı çizildi.

Samsung Galaxy Fold, kapaklı bir telefon gibi katlanıldığında ise tipik bir akıllı telefona dönüşüyor. Kapak yüzeyinde 4.6 inç boyutunda ve HD+ çözünürlüğünde Super AMOLED ekran kullanılmış.

Cihazın teknik özellikler tarafı ise bugüne kadar başka bir akıllı telefonda görülmediği kadar zengin. Gücünü Qualcomm Snapdragon 855 5G’den alan Galaxy Fold, tam 12 GB RAM ve 512 GB UFS 3.0 depolamaya sahip. Arka tarafında 16+12+12 megapiksel çözünürlüklü ve çift OIS’li bir kamera dizilimi taşıyan cihaz, iç tarafında ise 10+8 megapiksellik çift kamera barındırıyor. Kapak kısmındaki 10 megapiksel çözünürlüklü kamerayı da sayarsak telefonda toplam 6 kamera bulunduğunu söyleyebiliriz.

Gövdesinde 4.380 mAh kapasiteli bir batarya taşıyan cihaz, bu kapasiteyi her biri eşit olan iki hücre ile sağlıyor. Galaxy Fold kutusundan özel olarak optimize edilmiş One UI arayüzüne sahip Android 9.0 Pie işletim sistemi ile çıkacak.

Samsung Galaxy Fold Şubat ayında Amerika’da, Avrupa pazarında ise yılın ikinci çeyreğinde satışa sunulacak. Cihazın tanıtımda açıklanan Avrupa satış fiyatı ise 2.000 Euro olarak belirlenmiş. Bu da Galaxy Fold’u ülkemizde çok sınırlı sayıda kullanıcının satın alabileceğini gösteriyor.

24 yaşında olan Batuhan Karalar, güncel teknoloji haberlerini Donanım Arşivi takipçileriyle buluşturmaktadır. Uzun süredir Donanım Arşivi bünyesinde haber ve içerik editörlüğü yapan Karalar'ı aşağıdaki sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin