Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

Samsung, iFixit ile İşbirliği Yapıyor

Google ve Apple’dan sonra Samsung da iFixit ile ortak olmaya karar verdi ve şimdi Galaxy telefonları ve tabletleri için kendi telefonunu veya tabletini kolaylıkla tamir etmek isteyen herkes için hayatı kolaylaştıracak bir kendi kendine onarım hizmeti getiriyor.

Şirketler ortak bir basın açıklaması yayınladı ve Samsung  kendi kendine onarım hizmetini sunmak için iFixit ile ortaklık kurduklarından bahsetti. Bu, şirketin artık ilerlemek ve cihazlarını kendi başlarına tamir etmek isteyenler için OEM parçaları sağlayacağı anlamına geliyor.

Başlangıçta Sınırlı Cihazlar İçin Kullanılacak

Başlangıçta, Samsung kendi kendine onarım hizmeti, Galaxy Tab S7 Plus tablet ile birlikte Galaxy S20 ve Galaxy S21 akıllı telefon aileleri için geçerli olacak. Telefonunu kendi başına tamir etmek isteyenler, bu cihazların ekranlarından, arka panellerine ve şarj bağlantı noktalarına kadar yepyeni parçalarına ulaşabilir olacaklar. Samsung ayrıca, telefonlarınızı tamir etmenize olanak sağlayacak uygun materyalleri de sağlayacak.

 

Kullanıcılar ekranı, telefonun metal çerçevesini ve çerçevesini ve ekranı değiştirmek için pili içeren takımları satın alabilecekler. Bununla birlikte, pil şişmişse, Samsung, zararlı olabileceğinden bu parçayı kendi başınıza tamir etmemenizi öneriyor.

Samsung, yeni kendi kendini onarma programının yalnızca telefonun ömrünü uzatmaya yardımcı olmayacağını, aynı zamanda bu cihazlar sonunda boşa harcandığında ortaya çıkan atığı azaltmaya da yardımcı olacağını belirtti. Güney Koreli dev, gelecekte daha fazla cihazı bu programa eklemeyi planlıyor.

Son olarak onarımları kendileri yaptırmak isteyenler, parçaları iFixit ve  Samsung perakende ve servis noktalarından temin edebilirler.

2003 yılında dünyaya gelen Emir Çiftci, yeni başladığı kariyerinde Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaya devam etmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

İnceleme

Bugünkü incelememizin 2 farklı konuğu bulunuyor. Bugün, sizler için AMD Ryzen 9 7950X ve AMD Ryzen 5 7600X model yeni işlemcilerin yazılı incelemesini gerçekleştiriyoruz....

İnceleme

Toplama oyuncu bilgisayarı inceleme serimize İncehesap “Crown” sistemle birlikte devam ediyoruz. Bu sistem aslında Nvidia ekran kartı kullanmak isteyenlerin tercih edeceği sistemlerden biri. Yani...

Teknoloji Haberleri

Intel, merakla beklenen “Raptor Lake” kod adlı 13. nesil işlemcilerini en sonunda resmi olarak tanıttı! Bu lansman AMD Ryzen 7000 serisi işlemcilerin NDA’inin kalkmasından...

Oyun Haberleri

Bu yazın başlarında PS5 üzerinden piyasaya sürülen yeni Spiderman oyunu  Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’in pc sürümü içinde fragman yanınlandı. Açıkçası Miles Morales, PS5’te zaten...