Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

Samsung, iFixit ile İşbirliği Yapıyor

Google ve Apple’dan sonra Samsung da iFixit ile ortak olmaya karar verdi ve şimdi Galaxy telefonları ve tabletleri için kendi telefonunu veya tabletini kolaylıkla tamir etmek isteyen herkes için hayatı kolaylaştıracak bir kendi kendine onarım hizmeti getiriyor.

Şirketler ortak bir basın açıklaması yayınladı ve Samsung  kendi kendine onarım hizmetini sunmak için iFixit ile ortaklık kurduklarından bahsetti. Bu, şirketin artık ilerlemek ve cihazlarını kendi başlarına tamir etmek isteyenler için OEM parçaları sağlayacağı anlamına geliyor.

Başlangıçta Sınırlı Cihazlar İçin Kullanılacak

Başlangıçta, Samsung kendi kendine onarım hizmeti, Galaxy Tab S7 Plus tablet ile birlikte Galaxy S20 ve Galaxy S21 akıllı telefon aileleri için geçerli olacak. Telefonunu kendi başına tamir etmek isteyenler, bu cihazların ekranlarından, arka panellerine ve şarj bağlantı noktalarına kadar yepyeni parçalarına ulaşabilir olacaklar. Samsung ayrıca, telefonlarınızı tamir etmenize olanak sağlayacak uygun materyalleri de sağlayacak.

 

Kullanıcılar ekranı, telefonun metal çerçevesini ve çerçevesini ve ekranı değiştirmek için pili içeren takımları satın alabilecekler. Bununla birlikte, pil şişmişse, Samsung, zararlı olabileceğinden bu parçayı kendi başınıza tamir etmemenizi öneriyor.

Samsung, yeni kendi kendini onarma programının yalnızca telefonun ömrünü uzatmaya yardımcı olmayacağını, aynı zamanda bu cihazlar sonunda boşa harcandığında ortaya çıkan atığı azaltmaya da yardımcı olacağını belirtti. Güney Koreli dev, gelecekte daha fazla cihazı bu programa eklemeyi planlıyor.

Son olarak onarımları kendileri yaptırmak isteyenler, parçaları iFixit ve  Samsung perakende ve servis noktalarından temin edebilirler.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Sony Interactive Entertainment, PlayStation 4 ve PlayStation 5 kullanıcıları için heyecan verici bir indirim kampanyası olan “Yıl Sonu Fırsatları 2023“ü başlattı! Dijital PlayStation mağazasında...

Oyun Haberleri

Geliştirici Zeekerss tarafından hayata geçirilen bağımsız kooperatif korku oyunu Lethal Company, SteamDB istatistiklerine göre son on saatte 184,015 oyuncu ile tüm zamanların yeni zirvesine ulaştı....

Oyun İndirimleri

Her hafta olduğu gibi, Epic Games Store oyun severlere bir sürpriz yaparak bu hafta iki oyunu ücretsiz olarak sunuyor. Jitsu Squad ve Mighty Fight...

İnceleme

Oyuncu dizüstü bilgisayarı incelemelerimize MSI Vector GP68HX incelemesiyle birlikte devam ediyoruz. Bu seferki cihaz ise üst seviyeye hitap eden ve verdiği performansla bizleri şaşırtmayı...