Samsung Galaxy S21 Ultra Modelinde 5 Arka Kamera Olabilir!

35

Samsung’un Galaxy S21 serisiyle birlikte büyük tasarım değişiklilerine gidebileceğini biliyoruz. Aslına bakılırsa bunun olması hiçte sürpriz olmayacak. Çünkü özellikle kamera çıkıntısı çok rahatsız ediyordu kullanıcıları. Bunun üzerine geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan tasarım hakkında detaylar ortaya çıkıyor!

ToF Sensörü Olabilir!

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan render görüntünün S21 Ultra model cihazın son halini temsil ettiği söyleniyor. Gördüğünüz gibi cihazın arka kamera kısmı komple değiştirilmiş. Kenarlara yakınlaştırılan kamera çıkıntısı kasayla daha bir bütünmüş gibi duruyor. Tasarım işi tabii ki kişiden kişiye değişir fakat bu şekilde daha şık durduğunu söyleyebiliriz.

Bunun yanı sıra arka tarafta toplam 5 adet sensör olacağı belirtiliyor. Net olarak görülmeyen sensörün ToF sensörü olacağı söyleniyor. Daha çok derinlik ölçmek için kullanılan bu sensör aslında çokta yeni bir teknoloji sayılmaz.

Kaynak: https://wccftech.com/galaxy-s21-ultra-leaks-again-showing-drastic-camera-changes/

1998 Ankara doğumlu Mehmet Yılmaz uzun yıllardır Donanım Arşivi'de teknoloji editörlüğü yapmaktadır. Yılmaz, son kullanıcılar için piyasaya çıkan yeni ürünleri ve yine son kullanıcılar tarafından merak edilen ürünleri özgün ve tarafsız olarak değerlendirmekte, incelemektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nin forum tarafında yöneticilik yapmaktadır. Basım ve Yayın Teknolojileri bölümünde eğitim hayatına devam eden Yılmaz’ı aşağıda bulunan sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin