Samsung Galaxy S21 Kutusunda Şarj Aleti Olmayabilir!

1935

Apple, iPhone 12 serisinin kutu içeriğinden şarj adaptörü ve kulaklığı kaldırarak herkesi şaşırtmıştı. Bu durum üzerine kullanıcılar ikiye bölünürken, Apple’ın hamlesi diğer markaların ise işine gelmiş gibi görünüyor. Gelen son bilgilere göre Samsung, Galaxy S21 modellerinin kutusuna şarj aleti koymamaya hazırlanıyor!

Samsung, Galaxy S21 Serisinde iPhone 12’nin İzinden Gidebilir!

iPhone modellerinin kutu içeriğinde yalnızca Lightning kablosu sunulması, pek çok rakibinin alay konusu olmuştu. Xiaomi yaptığı paylaşımda hızlı şarj teknolojisine dikkat çekerken, Samsung ise kutu içeriğinde şarj aletinin sunulduğunu belirten bir görsel paylaşmıştı. Ancak Koreli kaynaklara dayanan bazı bilgilere göre Samsung’un da Apple’ı izleyeceği belirtiliyor.

Ocak ayında duyurulması beklenen Galaxy S21 serisinin kutu içeriğinde şarj aleti ve kulaklığın yer almayabileceği iddia ediliyor. Telefona satın alan kullanıcılar, bunun yerine hızlı şarj adaptörü ve USB-C kulak içi kulaklığı haricen edinmek zorunda kalabilir. Eğer bu hamlenin maliyetlere etki etmediğinin saptanması durumunda ise Samsung’un bu aksesuarları kutuda tutmaya devam edeceği söyleniyor.

Seride Samsung Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra olmak üzere 3 farklı modelin yer alması bekleniyor. En üst seviyede bulunan Ultra versiyonu, raporlara göre 6.8 inç boyutunda 2K Dynamic AMOLED ekrana sahip olacak. 144Hz dinamik ekran yenileme hızıyla dikkat çeken telefon, gücünü 5G destekli Exynos 2100 işlemciden alacak. 108 megapiksel çözünürlüklü arka kamera ve 5.000 mAh batarya ise Galaxy S21 Ultra’nın sızdırılan diğer özellikleri arasında yer alıyor.

1996 İstanbul doğumlu olan Batuhan Karalar, teknoloji ve otomobil odaklı pek çok web sitesinde uzun yıllar editörlük yapmıştır. Karalar, son olarak Donanım Arşivi internet sitesinde güncel ve ilgi çekici teknoloji haberlerini okurlar ile paylaşmaktadır. Anadolu Üniversitesi İİBF mezunu olan Karalar, teknoloji editörlüğünün yanı sıra girişimcilik alanında da çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Editörümüzü aşağıdaki sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin