Samsung Galaxy J7 Prime’a Android 8.1 Oreo Sürprizi!

Samsung Galaxy J7 Prime’a Android 8.1 Oreo Sürprizi!

Samsung Galaxy J7 Prime, uygun fiyatıyla Türkiye’de en çok satan akıllı telefonlar arasında yer almayı başarmıştı. 2016’da duyurulan cihaz, Android 8.1 Oreo güncellemesi almaya başladı!

Galaxy J7 Prime, Android 8.1 Oreo Sürümüne Kavuştu!

2016 yılında tanıtılan Samsung Galaxy J7 Prime, Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemi ile satışa çıkmıştı. Geçtiğimiz yıl Android 7.0 Nougat güncellemesi alan telefon, şimdi de Android 8.1 Oreo güncellemesini almaya başladı. Bu ayın başında Suudi Arabistan’da dağıtımı yapılan güncellemenin ülkemizdeki dağıtımı ise 26 Ekim tarihi itibarıyla başlatıldı.

Samsung Galaxy J7 Prime Android 8.1 Oreo güncellemesi ile beraber cihazlar pek çok yeni özelliğe kavuşuyor. Samsung’un duyurusuna göre performans iyileştirmesinin yanı sıra ekran içi ekran özelliği, uygulama sembolünde bildirim bilgilendirmesi ve gece modu gibi yeni özellikler kullanıcılar ile buluşuyor.

Galaxy J7 Prime’ın başlıca teknik özellikleri arasında; 5.5 inç Full HD TFT ekran, Exynos 7870 işlemci, 3 GB RAM, 32 GB depolama, 13 megapiksel ön kamera, 8 megapiksel arka kamera ve 3300 mAh batarya yer alıyor.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.