Samsung, Galaxy Fold Test Cihazlarını Geri İstedi!

Samsung’un akıllı telefon piyasasını değiştireceğini iddia ettiği yeni modeli Galaxy Fold, daha satışa sunulmadan hayal kırıklığı yaratmış gibi görünüyor. Koreli marka, teknoloji editörleri ve YouTuber’lara gönderdiği test cihazlarını geri çağırmak zorunda kaldı!

Samsung, Galaxy Fold İçin Büyük Bir Araştırma Yapıyor!

Hatırlanacağı üzere ünlü teknoloji editörlerine gönderilen Galaxy Fold’larda ekran kaynaklı çeşitli sorunlar ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine marka sorunlu olan cihazları teslim aldı ve yeni modelinin piyasaya çıkış tarihini belirsiz bir tarihe erteledi. Samsung’un bununla da kalmayarak daha detaylı araştırma yapmak adına tüm test cihazlarını geri istediği bildiriliyor.


Öte yandan Samsung, yayınladığı basın bildirisinde sorunun menteşe mekanizmasından kaynaklanabileceğini belirtmişti. Modelin menteşe üreticisi KH Vatec ise şirket içi inceleme sonucunda böyle bir soruna rastlamadı. Olayda şüphelenilen bir başka unsur ise ekran üzerinde bulunan ve çıkarılmaması gereken film tabakası. Galaxy Fold’u inceleyen editörlere göre ekran koruyucu sanılan bu tabaka kolayca cihazdan ayrılıyor ve telefon kullanılmaz hale geliyor. Sorunun bu etkenden dolayı kaynaklanıp kaynaklanmadığı üzerine araştırmalar sürüyor.

Yakın dönemde Galaxy Note 7 fiyaskosunu yaşayan Samsung, anlaşılan o ki bu sefer işi sıkı tutmak istiyor. Yine de henüz satışa çıkmamış bir telefonun bu kadar ciddi bir sıkıntıyla gündeme gelmesi modelin satış rakamları açısından olumsuz etki yaratabilir.

2016 yılından bu yana Donanım Arşivi internet sitesinde teknoloji editörlüğü yapıyorum. Hayatım boyunca teknoloji ile iç içe olduğum için bu konuda öğrendiklerimi büyük bir heyecanla paylaşıyorum.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin