Samsung Galaxy Fold Bir Kez Daha Ertelendi!

Samsung Galaxy Fold Bir Kez Daha Ertelendi!

Samsung Galaxy Fold, Şubat ayında tanıtılmasına rağmen hala satışa sunulmuş değil. Önümüzdeki ay raflarda olması beklenen telefondan gelen son haberler ise pek iç açıcı değil!

Planlar Bozuldu: Galaxy Fold Geciktikçe Gecikiyor!

Olanları kısaca hatırlayacak olursak, Samsung ilk katlanabilir telefonu Galaxy Fold’u 16 Şubat’ta düzenlediği lansman ile duyurmuştu. Teknoloji gündemini heyecanlandıran telefon konuşulmaya devam ederken, basın mensuplarına inceleme için gönderilen cihazlarda ekran sorunu yaşandı. Koreli teknoloji devi de bunun üzerine dağıtılan tüm test cihazlarını toplayarak satış tarihini öteleme kararı almıştı.

Menteşe ve ek koruma katmanı kaynaklı sorunları gideren Samsung’un iddialı telefonu Temmuz ayında düzenleyeceği küresel bir lansman ile yeniden duyuracağı iddia edildi. Ancak marka yetkililerinin yaptığı son açıklama, Samsung Galaxy Fold’un beklenen duyurusunun yakın zamanda gerçekleşmeyeceğini ortaya koyuyor. Samsung yetkilisi, önümüzdeki günlerde konu ile ilgili bilgilendirme açıklaması yapılacağını ancak bu açıklamanın duyuru tarihi içermeyeceğini sözlerine ekledi.

Öte yandan Samsung Galaxy Fold’un bu kadar fazla gecikmesi, Koreli markanın planlarını da aksatmış durumda. Samsung mühendislerinin sorunun çözümünden emin olmak için yoğun test çalışmaları yaptığı ve bunun Galaxy Note 10’un çıkış tarihini etkileyebileceği ifade ediliyor. Ayrıca Best Buy ve AT&T gibi büyük iş ortakları da telefonun ön sipariş sürecini iptal ettiklerini açıkladı. Büyük bir sükse ile duyurulan Galaxy Fold, bu kadar olaydan sonra bakalım piyasaya çıkmayı başarabilecek mi?

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.