Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Haber

Samsung, Cihazlarına One UI 4.0 Güncellemesini Durdurdu

Birçok kişi, Android 12 tabanlı One UI 4.0 güncellemesiyle cihazlarında bir takım sorun yaşarken görünüşe göre Samsung, bazı cihazlarda devam eden bir takım sorunları gidermek için sunumu durdurdu.

Samsung’un resmi topluluk forumlarının verdiği Kore versiyonundaki bir gönderiye göre, One UI 4.0‘ın tekrardan güncelleme olarak sunulması, çok sayıda sorun çözülene ve ele alınana kadar duraklatılıyor. Samsung Resmi Forum Topluluğunda bulunan bir Samsung moderatöründen çevrilmiş bir yanıt, Android 12’nin kullanıma sunulmasının duraklatılmasının, seçilen Galaxy cihazlarındaki bazı Google Play servisleri ve uygulamaları ile ilgili uyumluluk sorunlarından kaynaklandığını öne sürüyor.

Güncelleme Bazı Cihazlarda Ciddi Sorunlara Neden Oluyor

One UI 4.0 güncellemesinin ilk sunumu ile birlikte, birçok Galaxy cihaz sahibinin sorunlar ve hatalarla karşılaştığını gördük. Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3, One UI 4.0‘ın bazı cihazlarda kurtarma modunda takılı kalmasıyla kullanıma sunulmasından bu yana, güncellemeyi yükledikten kısa bir süre sonra cihazların hard brick olmasına dair şikayetler bile bulunuyor.

Cihazlarını One UI 4.0 sürümüne yükselttiklerinden beri Galaxy sahipleri için sorunların ne kadar yaygın olduğu belli değil. Güncelleme standartlarına göre, One UI 4.0, Pixel telefonlara sunulan birçok özelliğin zaten mevcut olduğu Galaxy telefonlar için ileriye doğru küçük bir adımdır. Bununla birlikte Android 12 tabanlı One UI 4.0 güncellemesi, Dinamik Renk Teması, Gizlilik Panosu, Sanal Bellek (RAM Plus) ve geliştirilmiş bir Galeri uygulaması, ayrıca çok sayıda UI ince ayarı ve geliştirmesi için destek sağlar.

Samsung’un One UI 4.0 dağıtımını tekrardan ne zaman devam ettirmeyi planladığı belli değil, ancak resmi forum moderatörünün yaptığı açıklamaya bakacak olursak, Google hata düzeltmelerini tamamladığında tekrardan güncelleme kullanıcılara sunulacak gibi duruyor.

 

Yazar

3 yıldır devam ettiği editörlük kariyerini Donanım Arşivi'nde devam ettiren Alperen, akıllı telefonlar ve yazılım konularında haber içeriği üretiyor. Aynı zamanda rehber içeriklerini de seviyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

EA Sports’un FIFA ile olan uzun süreli ortaklığının sona ermesinden bu yana geliştirilen ikinci futbol oyunu olan EA Sports FC 25, büyük beklentilerle geliyor....

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştirme stüdyosu Motion Blur, yeni oyunları Black State‘i tanıttı. Üçüncü şahıs aksiyon-macera türündeki bu yeni yapım, PC platformu için Steam ve...

İnceleme

AMD Ryzen 5 8400F ve Ryzen 7 8700F model işlemciler merak edilen modellerden biri. Çünkü bu işlemciler AM5 sokete geçiş işlemcisi olarak görülüyor. Muhtemelen...