Samsung, “Appel” Köyünde Bedava Galaxy S9 Dağıttı!

Samsung, “Appel” Köyünde Bedava Galaxy S9 Dağıttı!

Akıllı telefon pazarında hızla yükselen Huawei, iPhone XS serisi duyurulduktan sonra Apple Store kuyruğunda bekleyenlere powerbank dağıtmıştı. Amerikalı markanın en büyük rakibi Samsung ise bunu bir adım öteye taşıyarak ilginç bir şekilde Galaxy S9 dağıttı!

Samsung’dan Apple’a İkinci Misilleme: Bedava Galaxy S9!

İlginç tanıtım kampanyasının adresi Hollanda’nın küçük bir kasabası olan Appel oldu. Güney Koreli teknoloji devi, 312 nüfuslu kasabada rastgele seçilen 50 kişiye Galaxy S9’un da yer aldığı bir paket dağıttı. Samsung ekibi, bunun karşılığında ise katılımcılardan telefonun kullanımının hayatlarında ne gibi kolaylıklar sağlayacağını öğrenmek istedi.

Kampanyanın diğer bir dikkat çeken tarafı ise markanın kasabadaki işbirlikçisinin 18 yaşında bir Apple hayranı olması. Samsung Hollanda pazarlama müdürü Gerben van Walt Meijer, bu kampanyanın amacını gündelik yaşamı eğlenceli kılan Galaxy S9’u oldukça fazla insana tanıtmak şeklinde belirtiyor. Teknoloji meraklılarının görüşü ise reklamın doğrudan Apple’ı hedef aldığı yönünde.

Peki bu reklam çalışması Türkiye’de düzenlenseydi insanların tepkileri nasıl olurdu? Cevabınızı aşağıdaki yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.